5 kobiecych pomysłów na biznes, które zaskoczyły za granicą

4 kobiece pomysły na biznes, które zaskoczyły za granicą

Mój biznes wyrósł z pasji do pisania, a co jeśli nie masz określonej pasji, a mimo to jesteś przekonana, że chcesz prowadzić firmę, np. sprzedawać produkt i dysponujesz budżetem na rozkręcenie marki? Najłatwiej podpatrzyć jakie pomysły na biznes zaskoczyły za granicą.

Na początek zacytuję Izabelę Makosz: „Pomyśl, co ci przeszkadza, co denerwuje ciebie i innych ludzi. Co by ci sprawiło radość i pozwoliło odczuwać więcej przyjemności?”

Bo w prowadzeniu biznesu chodzi o odpowiadanie na potrzebę klientów, której inni nie potrafią zaspokoić, być może będzie to Twoja kobieca potrzeba powrotu na rynek pracy po urodzeniu dziecka? Właśnie tak powstał portal mamopracuj.pl – dwie matki i przyjaciółki chciały pracować elastycznie, ale zauważyły, że za nie ma portali z ogłoszeniami o pracę dedykowanym mamom, więc same go stworzyły.


Przedstawiam 4 kobiece pomysły na biznes zza granicy, być może natchną Cię do opatentowania własnego produktu lub usługi? Owocnych inspiracji:

Prześwietlacz posiłków – czujnik TellSpec

W dobie alergii, produktów niewiadomego pochodzenia, zwłaszcza takich, które podajemy dzieciom, niejedna z nas chciałabym mieć skaner w oczach. Ta futurystyczna wizja stała się faktem. Dzięki urządzeniu TellSpec „wystarczy przyłożyć czujnik do żywności, aby skaner za pomocą algorytmu ustalił składniki i wysłał na telefon lub tablet. TellSpec działa zarówno w bezpośrednim kontakcie z żywnością, jak i przez opakowania czy szkło. TellSpec wykrywa rtęć i popularne substancje E.” Możemy dzięki niemu kontrolować liczbę spożywanych kalorii, sprawdzić, czy w potrawie jest gluten, tłuszcze trans, sód i wiele innych.

Czy jeszcze dwie dekady temu ktokolwiek zaprzątałby sobie głowę zawartością glutenu w daniu jedzonym w restauracji? A w dobie alergii i zanieczyszczenia żywności oraz naszej większej czujności w tej kwestii, małe urządzenie może uratować komuś życie.

szukanie pomysłu na biznes

Piżama monitorująca zachowanie niemowląt – Mimo Baby
Bezdech u niemowlęcia to zmora wielu świeżo upieczonych rodziców. Dzięki czujnikowi ruchu w kształcie żółwia, piżama jest źródłem wiedzy o oddechu dziecka, pozycji ciała, aktywności oraz temperaturze. Analiza wysyłana jest na iPada, iPhone’a lub Androida. Mimo że na rynku czujniki oddechu, to urządzenie zawiera o wiele więcej funkcji. Producenci nie poprzestają na urządzeniu dla niemowląt, bo jak wiadomo te szybko rosną. Planują również urządzenie umożliwiające kontrolę zachowania dziecka podczas pobytu w przedszkolu.

Urządzenie, które informuje, że dziecko zostało w rozgrzanym aucie

Jaki rynek – takie produkty. Firma Studio Whale stworzyła specjalny system Starfish składający się z czujnika umieszczanego w foteliku samochodowym oraz aplikacji moblinej alarmującej w sytuacji zagrożenia. „Sensor wykrywa nacisk na fotelik siedzącego dziecka oraz śledzi położenie telefonu rodzica.” Informacja o tym, że dziecko zostało bez opieki w rozgrzanym samochodzie wysyłana jest po pięciu minutach, nie tylko do rodzica, ale także jego znajomych.

szukanie pomysłu na swoją firmę

Zdrowa żywność z automatu

Ten pomysł na biznes zakwitł akurat w głowie mężczyzny, który podczas podróży służbowych zauważył, że brakuje zdrowej żywności w automatach vendingowych. Postanowił to zmienić, wprowadzając Farmer’s Fridge, czyli lodówki, w któych możesz wybrać sałatkę owocową, np. o nazwie „Detox”, która oczyści organizm z resztek śmieciowej diety. Aby zachować świeżość, produkty pakowane są w specjalne próżniowe słoiki. Jak widać fast – food i zdrowe odżywanie moga oznaczać to samo – być na wyciągnięcie ręki i nie skazywać nas na spędzanie w kuchni połowy życia.

Które pomysły na biznes najbardziej ci się spodobały?

Marta Szyszko

inne niezwykłe pomysły na biznes znajdziesz tu:

101-niezwyklych-pomyslow-na-biznes_Grzegorz-Marynowicz,images_big,25,978-83-246-7324-7

Comments

comments