pixabay.com

3 powody, dla których kobiety biznesu budują dojrzałe związki

Są niezależne finansowo

W momencie, gdy nie masz własnych pieniędzy, twój rozwój jest zahamowany. Nie tylko finansowy, ale emocjonalny. W związku nie przyjmujesz roli partnerki, ale dziecka lub matki. Dziecko robi słodkie oczka, by misio dał zaskórniaki na nowe kozaki. Strzela fochy, ma ciche dni, obraża się. Manipuluje. Matka z kolei, tak bardzo skupia się na dzieciach, że z rozpędu zaczyna matkować także swojemu mężczyźnie. A on nadal chce w niej widzieć kobietę, która się rozwija, dba o swoje finanse i jest z nim z wyboru, a nie z przymusu ekonomicznego. „Aby być wolną w związku, trzeba być najpierw niezależną w życiu.”

Mateusz Grzesiak mówi, że w partnerstwie nie chodzi o to, by wszystkim dzielić się fifty fifty, ale o to by dawać od siebie adekwatnie. Kobiety nierzadko zarabiają mniej od mężczyzn, są zaabsorbowane dziećmi, więc mniej czasu poświęcają na pracę i z wyboru przejmują dowodzenie w kuchni. Ale w weekend mogą się wymienić i nie słyszą wtedy – a co Ty masz do roboty, dbaj o dom, ja pracuję. Oboje pracują, więc oboje czują się odpowiedzialni także za przyziemne i rutynowe sprawy codzienne.

Fascynują

„Możesz na przykład fascynować się jej wiedzą, umiejętnościami lub tym, że nieustannie się rozwija, a więc wciąż ucieka do przodu. Zatem fascynuje cię to, że za każdym razem dostarcza ci nowej wiedzy. Fascynacja w tym przypadku związana jest z twoją niewiedzą, a jej wiedzą. Będziesz zafascynowany dopóty, dopóki ona będzie umiała cię czymś zaskoczyć. Zatem jednym z modeli skutkujących fascynacją może być ten, w którym nie jesteś w stanie nigdy dogonić intelektualnie swojego partnera – kiedy zdobywasz wiedzę, która u niej czy u niego cię zafascynowała, druga strona zdobywa już nową wiedzę.” Mateusz Grzesiak

W momencie gdy rozwija się zawodowo tylko jedna ze stron relacji, zaspokaja potrzebę nieustannej fascynacji w stu procentach. Czego nie można powiedzieć o osobie, która zawiesiła swoje ambicje, potencjał na kołku, by wypełniać model typowy dla naszych rodziców – poświęcania się dla innych przy zaniedbaniu swoich potrzeb, co oczywiście rodzi frustrację i negatywnie odbija się na związku.

Realizują się

„Wiem, że moja partnerka, będąc spełniona, będzie dla mnie lepsza niż ta, która jest sfrustrowana. Samorealizacja przy współudziale partnera powoduje wzmocnienie więzi. Jeśli partner uczestniczy w twojej samorealizacji, staje się za nią również, w określonym procencie odpowiedzialny, a to oznacza budowanie związku na dużo wyższym poziomie. To podstawa, by związek był długotrwały i spełniony.” Mateusz Grzesiak

Wszystkie kobiety przedsiębiorcze podkreślają, że nie byłoby ich sukcesu, gdyby nie wsparcie partnera, kibicowanie im i wspólne świętowanie sukcesów, a także kop motywacyjny w chwilach zwątpienia.

To koniec mojej listy, a Ty widzisz jeszcze inne powody, dla których kobiety prowadzące biznesu budują dojrzałe związki? Czekam na Twój pomysł.

Marta Szyszko

na podstawie:

związki

Comments

comments