kaboompics_Working in a restaurant_ Macbook, Cheese Cake and Cup of Coffee

4 mity na temat sukcesu, które zniechęcają do działania

Istnieje recepta instant na sukces

„Nic nie zadzieje się bez twojego udziału.” Magdalena Pawłowska

Czasami oczekujemy gotowych recept, jak szybko i bez wysiłku osiągnąć sukces, czekamy na inspirację, na zielone światło. Prawda jest taka, że bez twojego udziału nic się nie zadzieje, jeśli więc brakuje ci wiedzy, twoim zadaniem jest ją nabyć, jeśli brakuje ci czasu, twoim zadaniem jest go wygospodarować. Jeśli brakuje ci doświadczenia, twoim zadaniem jest je zdobyć. Inaczej zostaniesz tu, gdzie jesteś, z taką stawką godzinową i wartością rynkową, jaką masz. Nie ma recepty instant na sukces. Efekty pojawiają się w wyniku twoich działań.

„Amatorzy czekają na inspirację, reszta z nas po prostu wstaje i idzie do pracy.” Stephen King

Sukces można osiągnąć bez wysiłku

Nawet jeśli wydaje ci się, że ktoś osiąga sukces bez wysiłku, bo co on tam robi, raptem pisze sobie coś na blogi lub dodaje zdjęcia na Instagram, każdy to potrafi-gdyby tak rzeczywiście było, czy nie otaczali by nas sami ludzie sukcesu? Okazuje się w praniu, że ktoś w posty na blogu przelewa całą życiową mądrość, a robienie zdjęć na Instagram wymaga świetnego sprzętu i zaangażowania profesjonalisty. Czyli po pierwsze, aby odnieść sukcesy, trzeba ponieść koszty, po drugie trafić do odbiorców i ich zaangażować, a to nie takie hop-siup. Nie wystarczy przeczytać, jak ludzie sukcesu osiągnęli to, co osiągnęli, trzeba jeszcze podjąć odpowiednie kroki.

Ponadto niechęć do podjęcia wysiłku uwarunkowana jest ewolucyjnie:

„Zasady funkcjonowania naszego umysłu to bardzo obszerny temat.(…) jeśli zaobserwujesz w swoim życiu pewnego rodzaju opór, polegający na tym, że chcesz osiągnąć więcej dla siebie i swojej rodziny, chcesz osiągnąć sukces, stworzyć biznes online, ale z jakichś dziwnych powodów nie możesz nawet zabrać się do przygotowania lead magnet, to musisz wiedzieć, że jest to kwestia Twojego umysłu i tego, że Twoim działaniem kierują jego mechanizmy, takie jak skupienie się na przetrwaniu, a nie na rozwoju i samorealizacji.” Magdalena Pawłowska

Kamila Rowińska powiedziała, że często nie podejmujemy wysiłku, nie oszczędzamy na rozwój, nie rezygnujemy z zakupów, a potem nie mamy pieniędzy na szkolenia, bo nie jesteśmy gotowi zapłacić ceny za swój sukces. Jeśli jednak nie zapłacimy jej w danym momencie, przyjdzie czas, że nie będzie to już kwestią wyboru i życie zmusi nas do opuszczenia strefy komfortu.

Jeśli będę ciężko pracować, w końcu się uda

A gdy się nie udaje, tracisz motywację. W biznesie nic nie dzieje się przypadkiem. Jeśli od dłuższego czasu uczciwie nad czymś pracujesz, ale nie masz efektów, a osoby, które zaczęły później w tej samej branży, sprzedają, zastanów się, co przeoczyłaś. Nie idź w zaparte, dostosuj swój biznes do potrzeb rynku. Albo jeśli twoje zarobki cię nie satysfakcjonują, a ktoś deklaruje, że zarabia więcej w twojej branży, zastanów się, co on robi, czego ty nie robisz i zacznij to robić. Nic nie dzieje się bez przyczyny i twoje zarobki nie wzrosną lub nie pojawią się, jeśli będziesz ciężej pracować. Musisz pracować nad właściwymi rzeczami.

Wielki zryw zapewni długotrwały sukces

Na sukces pracuje się stopniowo, żaden zryw nie zastąpi regularności. Pamiętam, jak jedna z liderek sieci MLM zorganizowała całodzienne stoisko, rozdawała ulotki. Wiązała z tym wydarzeniem wielkie nadzieje, że rozbuduje swój zespół. Jednak efekt nie był satysfakcjonujący, czuła się tym zniechęcona, niemal na skraju rezygnacji. Gdyby jednak oczekiwania były realistyczne, mogłaby dalej dążyć do swojego celu. Często chcemy, żeby na naszej drodze do sukcesu nie pojawiły się żadne przeszkody, a każde działanie miało swój natychmiastowy efekt, w dodatku pozytywny. Jednak to nie jest realistyczna wizja. Po drugie to, co dziś się sprzedaje, jutro może być nieaktualne, więc nie ma miejsca na jeden przepis, który zawsze będzie działał. Nie każde działanie przyniesie natychmiastowy efekt, niektóre zaprocentują po czasie, najważniejsze, by tych pozytywnych efektów wydarzyło się wystarczająco w ciągu miesiąca, by pokryć nasze potrzeby finansowe. Nawet jeśli tylko jedna próba na 5 będzie udana i doprowadzi do transkacji.

Marta Szyszko

na podstawie:

jedna kampania do wolności

Comments

comments