dlaczego warto zainstalować disqusa

4 powody, dla których warto zainstalować Disqusa

Jestem świeżo po zainstalowaniu Disqusa, choć przepadły wszystkie komentarze dodawane starym systemem, czasem jest tak, że musimy coś poświęcić, by zrobić miejsce na nowe. Jeśli jeszcze nie masz na swojej stronie tego pluginu, wiele tracisz. Dlaczego warto zainstalować Disqusa?

Ułatwiasz czytelnikom dodawanie komentarzy

A to przekłada się na większy ruch na stronie, sprawia lepsze wrażenie na reklamodawcach i zachęca więcej osób do komentowania. Chyba najtrudniej o pierwszy komentarz, jeśli strona wygląda na opuszczoną, nikt się do tego nie kwapi, ale potem to już istna lawina 😉

Ułatwiasz sobie życie

Nie musisz już czekać z ręką na pulsie, czy ktoś nie dodał komentarza, następnie akceptować go w panelu. Disqus, jak sama nazwa wskazuje stwarza możliwość spontanicznej dyskusji, nawet gdy Ciebie nie ma w pobliżu, zachodzi interakcja między czytelnikami.

Jesteś na czasie

Strony ze starym systemem dodawania komentarzy wyglądają, krótko mówiąc, na przestarzałe, nieusprawniane, robione z doskoku i bez zaangażowania. W tej branży trzeba podążać za trendami, oczywiście nie ślepo i nie z tłumem, ale Disqus to must have każdego blogera.

Zmniejszasz współczynnik odrzuceń

Jeśli zainstalowałaś Google Analytics (prędzej czy później reklamodawcy zaczną się o ten rodzaj statystyk dopominać), jest tam istotna informacja na temat Twojej strony – jak wielu użytkowników wpada jak po ogień, bez czytania innych artykułów. Dopóki współczynnik odrzuceń plasuje się na poziomie 60-70 % to przyzwoity wynik. Disqus jest jednym ze sposobów na zwiększenie czasu, jaki użytkownik spędza na Twojej stronie, ponieważ pod artykułem pokazuje ostatnio komentowane teksty, jest więc szansa, że czytelnik zawiesi na czymś oko i kliknie w kolejny komentarz.

Strona bez aktywnych komentujących wygląda trochę jak atrapa – może być zadbana, może mieć duży fanpage, a i tak wszyscy się zastanawiają, czy fani nie byli kupieni na Allegro.

Marta Szyszko

Comments

comments