wordpress

6 wtyczek WordPressa, które poprawią pozycjonowanie i zwiększą liczbę odsłon bloga

Wtyczki WordPressa to żadne widzi mi się. Warto je zainstalować, by osiągnąć konkretne rezultaty: poprawić pozycjonowanie swojej strony, zwiększyć czas, jaki użytkownik spędza na blogu, a także dostosować nasycenie słów kluczowych do wymogów Google. Jakie wtyczki powinien zainstalować każdy bloger i przedsiębiorca?

Yoast SEO

We wtyczce automatycznie pojawi się tytuł SEO, naszym zadaniem jest określić główne słowa kluczowe i sprawdzić czy tekst jest nimi odpowiednio nasycony. Jesli tak, pojawi się zielone kółeczko w górnej prawej części kokpitu z napisem SEO: OK. Jeśli słowo kluczowe za rzadko występuje, by przebić się w Google, pojawi się informacja – SEO: Średnie. To znak, że musimy jeszcze dostosować treść. W opisie dodaj pierwsze zdanie wstępu, najlepiej by wystąpiły w nim słowa kluczowe.

WP-PostViews

Określa, jak duże zainteresowanie wzbudził konkretny post (liczy liczbę odsłon). To informacja dla klienta. Oczywiście jedne posty radzą sobie lepiej, inne gorzej, a oficjalny post sponsorowany nadesłany do publikacji może nie oddać potencjału strony. Również, gdy jakiś post rozsiał się jak wirus w mediach społecznościowych, może przewyższyć kilkakrotnie zasięg innego posta. Warto zainstalować ją od samego początku blogowania, nie zlicza wejść wstecz.

wtyczki, które zwiększą liczbę odsłon i pozycjonowanie

pixabay.com

WordPress popular posts

Wtyczka, dzięki której poznasz ulubione wpisy swoich czytelników, także tych, którzy trafiają na blog z wyszukiwarek. Również warto zainstalować ją od razu, inaczej odsłony sprzed instalacji nie zostaną uwzględnione. Można ustawić zliczanie najciekawszych postów w skali tygodnia, miesiąca i od momentu instalacji wtyczki. Ta wtyczka zwiększa czas użytkownika na stronie, być może wpadnie mu w oko post, który podoba się większości? A co za tym idzie, poprawi pozycjonowanie.

Related post

Kolejna wtyczka, która pozwala zwiększyć czas użytkownika na stronie, ale poza linkiem podaje propozycje powiązanych postów wraz z miniaturką zdjęcia. Pojawia się pod każdym postem.

FreshMail for WordPress

Tak, jak wcześniej wspominałam, zawiodła mnie wordpressowa wtyczka Newsletter, powiadomienia z prośbą o potwierdzenie subskrypcji przychodzą do was w kratkę. Dlatego polecam wtyczkę Freshmail. Powstała nowa wtyczka stworzona specjalnie dla użytkowników WordPressa. Wysyłka newslettera pozwala budować więź z czytelnikami, informować o płatnych produktach stworzonych przez blogera, np. e-booka.

Facebook

Wtyczka jest nieruchoma, dobrze wygląda w bocznym widgecie. Pokazuje ostatni dodany post na profilu, ale można przesunąć suwak w dół, by zapoznać się także ze starszymi postami. Odkąd umieściłam ją na samym dole bloga, mam sporo nowych polubień.

Możecie polecić dobrą wtyczkę do sharowania w mediach społecznościowych przy każdym wpisie? Szukam bezowocnie od dłuższego czasu…

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments

  • Lubie i namietnie stosuje SEO by Yoast, wlasciwie poprawiam wedlug jego przykazan starsze wpisy i statystyki systematycznie ida mi w gore. Pozdrawiam serdecznie beata

    • ja w miarę możliwości czasowych też poprawiam, statystyki podskoczyły:)

    • Beatko, i nam taka myśl przemknęła przez głowę. Chyba się skusimy 🙂

  • Joanna from FreshMail

    Wielkie dzięki za umieszczenie wtyczki FreshMaila w Waszym zestawieniu! 🙂 Staramy się, żeby każda jej aktualizacja jeszcze lepiej odpowiadała na potrzeby Blogerów i miło widzieć, że się to udaje. Pozwalam sobie podlinkować nasz krótki poradnik wtyczka WordPress od FreshMaila, który może się przydać w razie pytań i serdecznie zapraszam do kontaktu jeśli będę mogła jakoś pomóc!

  • Zainstalowałyśmy teraz wtyczkę do SEO. Miałyśmy inną, ta jest lepsza. Dzięki!

  • FreshMaila jest darmowy do 500 użytkowników. Oczywiście to kombajny i posiada wiele funkcji. Jeśli ktoś jest zainteresowany czym innym to polecam mailerlite.com mniej funkcji ale tańszy.