7 niezbitych dowodów, że weszłaś na wyższy poziom w e-biznesie

To marki i klienci dobijają się do ciebie, a nie ty głowisz się, jak do nich dotrzeć

Twoim zmartwieniem przestaje być świecąca pustkami skrzynka e-mailowa, a zaczyna być organizacja pracy w taki sposób, by został czas na cokolwiek innego.

Jak kocha, to poczeka…

W końcu pękasz, odmawiasz klientowi, powołując się na zapchany grafik, a on w odpowiedzi mówi, że zaczeka. Czytelnik na nowy wpis też poczeka. Zmniejszyłaś liczbę publikacji, ale rośnie liczba odsłon? Brawo, tobie przecież można wybaczyć.

Cena nie gra roli

Gdy masz dużo zleceń, jest to dobry moment, by podnieść stawki. Jeśli wydają ci się naprawdę okrągłe, a klienta to nie zniechęca, to znak, że masz do zaoferowania coś więcej, niż szybki czas wykonania zlecenia. Jakość, doświadczenie i talent.

Zaczynasz delegować

Nie tylko sprawy, na których się nie znasz, jak księgowość, ale też zadania, które lubisz i potrafisz wykonywać. Brakuje czasu na to, co lubisz najbardziej? Nabierasz odwagi, by transkrypcję wywiadu zlecić na zewnątrz i zyskać więcej czasu. Poza tym podniosłaś stawki, więc cię na to stać. Wniosek? Im lepiej ci idzie, tym… lepiej ci idzie!

Nie martwisz się tyle

A co, jak klient nie zrobi przelewu? A co, jak zrezygnuje? A co, jak nie znajdę nowego? Strata tego czy innego zlecenia cię ucieszy. Dobrze wiesz, co zrobisz z czasem, zaczniesz się realizować na innych polach i zrobisz miejsce na to, co od dawna cię kusiło.

Wybierasz między fajnym, a fajniejszym

Nie musisz iść na kompromis z samą sobą, by kasa się zgadzała. Już się zgadza, więc masz większą swobodę w doborze klientów, tematów, spędzania czasu.

Pękasz z dumy

Wszyscy sceptycy twoich wyborów mają pozamykane buzie. Nie mogą pytać, kiedy zaczniesz zarabiać prawdziwą forsę, ani kiedy poszukasz normalnej pracy. Zmieniają temat, bo twój wyraz twarzy mówi sam za siebie.

Życzę Ci, byś jak najszybciej przeszła ten test pomyślnie 😉

Marta Szyszko

Comments

comments