ankieta online

Ankiety internetowe coraz popularniejszym sposobem na zbieranie danych

Aktualnie ankiety są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do prowadzenia badań marketingowych. Są one wybierane nie tylko przez duże korporacje, ale również przez mniejsze firmy, które chcą uzyskać pomocne informacje dotyczące swojej obecnej czy planowanej oferty, jakości obsługi czy satysfakcji klienta.

Dzisiaj korzystanie z ankiet w celu realizacji badań marketingowych oraz innego rodzaju badań jest znacznie łatwiejsze, ponieważ do dyspozycji mamy również specjalne narzędzia, dzięki którym możliwe jest tworzenie ankiet on-line. Ze względu na łatwą dostępność, szybkość zbierania danych i ich analizy dzisiaj cieszą się one dużą popularnością. Co więcej, z wielu z nich korzystać można całkowicie za darmo.

Co oferują kreatory ankiet on-line?

Nowoczesne ankiety internetowe, które dostępne są ze specjalistycznymi programami i serwisami przeznaczonymi do tego celu, są naprawdę łatwe w realizacji i pozwalają na szybkie pozyskiwanie odpowiedzi i ich analizę. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji rozbudowane narzędzia, które pozwalają im na tworzenie najbardziej popularnych typów ankiet, na przykład z pytaniami zamkniętymi, otwartymi, jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru, ale także tych bardziej złożonych, na przykład z pytaniami zależnymi, które otwierają się wtedy, gdy ankietowany zaznaczył określone pole.

Większość programów przeznaczonych do przygotowywania ankiet on-line można przetestować całkowicie za darmo lub korzystać z nich bez dopłat. Taka darmowa ankieta on-line może jednak mieć ograniczoną funkcjonalność, na przykład ograniczoną liczbę respondentów czy typów ankiet, dlatego też wtedy, gdy planuje się prowadzenie bardziej zaawansowanych badań, warto zainwestować w pełny dostęp do programu czy serwisu.

Jak wybrać dobry program do ankiet internetowych?

Przy doborze odpowiedniego programu do przeprowadzania ankiet internetowych warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność – powinien on posiadać szeroką gamę pytań oraz opcji ich ustawień, plusem będzie także możliwość ich personalizacji pod kątem wyglądu oraz funkcje takie jak zamieszczenie ankiety na stronie czy przesłania zaproszeń e-mailowych do wypełnienia ankiety. Dodatkowo niektóre serwisy udostępniają swoim klientom szablony i szeroką gamę pomocnych poradników i wsparcie przez e-mail, telefon i czat.

Materiał partnera portalu

Comments

comments