Blogerzy na poziomie – co ich wyróżnia?

Nie pompują negatywnych emocji

Nie krytykują, nie robią afer i nie biorą w nich udziału. Nie szukają sensacji tylko po to, by ściągnąć czytelnika. Jakość, unikalny styl i wrażliwość, a także wiedza, którą się dzielą, w zupełności im wystarczą. Sztuką jest być pozytywnym i nadal zaistnieć. Poruszają tematy na pozór oczywiste, ale w sposób, w który angażuje innych bez konieczności stosowania tanich trików.

Unikają banału

Dość wyświechtanych frazesów, które nic nie wnoszą do tekstu, dość rutynowych postów i powielania oczywistych informacji. Czasami stajemy przed dylematem, że wszystko już zostało powiedziane, prężymy się i myślimy jaki temat ugryźć, by trafić do odbiorcy. Tymczasem kluczem do blogowania na poziomie nie jest sam temat, ale sposób w jaki go zbudujemy. Codzienność może być najlepszym natchnieniem, w dodatku nigdy nie przestanie dostarczać nam emocji i scenariuszy godnych opisania. Od wrażliwości i wyobraźni zależy, czy przedstawimy ją w sposób wart przeczytania, czy w ogóle ją dostrzeżemy.

Zaskakują czytelnika

Są nieprzewidywalni, obierają nowy kierunek, wolą nic nie napisać niż być nijacy: „Zadziw swoich czytelników, rozbaw ich, zaszokuj, ale nigdy nie pozostaw obojętnymi. Bo wtedy już do ciebie nie wrócą.” Blogerzy na poziomie mają to we krwi. Ale to nie znaczy, że osiadają na laurach. Uczą się od najlepszych jak być wirtuozami słowa i mistrzami budowania napięcia.

Nie są poprawni do przesady

Nie boją się przeklnąć, pojechać po bandzie, oczywiście do momentu, gdy nikogo nie obrażają. Pozostają sobą, nawet jeśli ma się to nie spodobać reklamodawcom lub czytelnikom i właśnie dlatego odnoszą sukces.

Co, Twoim zdaniem, wyróżnia blogera na poziomie?

Marta Szyszko

Comments

comments