Jak być modną i zadbaną, pracując w domu?

Nie raz słyszałam argumenty za pójściem na etat, że wtedy się wychodzi do ludzi, czytaj: myje włosy, maluje paznokcie i zakłada co innego niż dres i T-shirt. Potem przekonałam się, że nie tracąc czasu na dojazdy i mając pod ręką kuchenkę, nie tylko mogę lepiej zadbać o dietę, ale mam też więcej czasu i energii, by ćwiczyć i zadbać o swój wygląd.

Panuje przekonanie, że pracując w domu, nie trzeba martwić się o wygląd, ale to nie do końca prawda. Nie od dziś wiadomo, że założenie białej bluzki sprzyja koncentracji i motywacji do pracy, tak jak założenie stroju do ćwiczeń motywuje, by zrobić trening.

To jak wyglądamy, wpływa też na nasze samopoczucie, pewność siebie. Dementuję pogląd, że praca w domu jest zielonym światłem, by się zaniedbać, wszystko zależy od priorytetów, nawyków i tego, czy zależy nam choć trochę, by się podobać sobie i innym. Przecież założenie dresu zajmuje dokładnie tyle samo czasu, co założenie kobiecego kombinezonu jednoczęściowego. Ciuch ciuchowi nierówny!  Modny strój może być jednocześnie wygodny. Eleganckie i kobiece buty mogą być miękkie jak kapcie.

Kobiecość to nie jest dla mnie wysoki obcas, na którym niepewnie się poruszam, nie jest to też przykładanie zbyt dużej wagi do stroju i dodatków. Brakuje mi do tego cierpliwości. Cenię szybkie, minimalistyczne i wygodne rozwiązania. Dlatego absolutnym hitem tego sezonu jest dla mnie jednoczęściowy kombinezon. Można założyć go do japonek i idealnie sprawdzi się na urlopie. Wystarczy do kombinezonu założyć buty na obcasie i już można iść na konferencję lub spotkanie networkingowe.

Kombinezon cenię za to, że można nosić go jednocześnie na sportowo, ale wystarczą eleganckie dodatki i sprawdzi się także na spotkaniu biznesowym. Kombinezon jest wygodny i tuszuje niedoskonałości figury, odsłaniając atuty sylwetki, np. dekolt i nogi.

Jak dobrać kombinezon w oparciu o aktualne trendy mody? W tym sezonie modne są: pastele (szczególnie pudrowy róż), przezroczystości, koronki, motywy kwiatowe i nieśmiertelny jeans, którego raczej nie wypada założyć na eleganckie spotkanie, ale do pracy w domu sprawdzi się w sam raz.

Inspiracji modowych można szukać w internecie, np. przez wyszukiwarkę modową Zippini. Zakupy online nie zajmą ci wiele czasu, nie musisz się sugerować, kiedy otwarte są sklepy stacjonarne, o każdej porze dnia i nocy możesz przebierać w modowych inspiracjach. W dodatku kurier dostarczy ci zamówienie na domowy adres, razem z książkami o biznesie. W sklepach  internetowych można natrafić na atrakcyjne promocje i pełny asortyment, nie zdarzy się więc, że zabraknie rozmiaru perełki, którą upatrzyłaś. Zakupy online nie wymagają też przeglądania wieszaków, zaglądania do sklepów, szybko i wygodnie wyszukasz rozmiar i fason, na którym ci zależy.

Czy freelancerkom brakuje okazji do strojenia się, malowania, dbania o swój wygląd? Niekoniecznie. Po pierwsze nie potrzebują do tego specjalnej okazji, po drugie czasem rozmawiają z klientami przez Skype, spotykają się na wywiad w kawiarni, czy robią zdjęcia na swoje blogi, a cyfrowy aparat wychwyci najmniejsze niedoskonałości i zaniedbania. Największym wyzwaniem freelancerki jest nie zatracić się w pracy, kłaść się spać wcześnie, wstawać rano i odważnie zdobywać świat.

Marta Szyszko

Comments

comments