Close-up Of Businesswoman's Hand Building Pyramid By Placing Green Block Over Red Cubic Blocks

Chcesz zostać menadżerem? Sprawdź, jakie studia wybrać!

Menadżer to osoba, która zarządza zespołem. Jej głównymi zadaniami są planowanie oraz kontrola zespołów pracowniczych i przydzielanie im zadań. Poza tym dobry menadżer musi umieć też wspierać i motywować swój team do ciągłej pracy i rozwijania się. Powinien posiadać cechy takie jak samodyscyplina, umiejętność dobrej organizacji czasu i odpowiedzialność. Do tego niełatwego zawodu przygotować można się m.in. na odpowiednich kierunkach studiów.

Jakie wybrać studia?

Wszystko zależy oczywiście od tego, jaka branża najbardziej nas interesuje. Jednak są takie kierunki, które najlepiej będą w stanie przygotować przyszłych menadżerów. Będzie to z pewnością Zarządzanie, które dostępne jest m.in. na studiach w ZPSB w Szczecinie. Najlepiej wybrać ten kierunek już na studiach licencjackich, a następnie kontynuować go na magisterskich oraz podyplomowych. Te ostatnie są najlepszym sposobem na uzupełnienie kompetencji oraz wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie. Co dają studia z Zarządzania? Przede wszystkim wyposażają absolwenta w niezbędną wiedzę teoretyczną, dzięki której można zdobyć interesującą pracę. Trzeba pamiętać, że rekruterzy zwracają szczególną uwagę na to, gdzie i co studiował kandydat, zwłaszcza gdy chodzi o wyższe stanowisko menadżerskie.

Dziennie czy zaocznie?

Odwieczne pytanie każdego studenta – lepiej studiować dziennie czy jednak zaocznie? Odpowiedź nie zawsze jest taka prosta. Wszystko zależy głównie od branży, w której dana osoba chce pracować. Wybierając studia dzienne, można nawiązać wiele trwałych znajomości i popróbować zarządzania w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Dzięki temu pozna się struktury oraz różne sposoby zarządzania i być może w przyszłości zostanie prezesem jednej z organizacji – taki wpis w CV z pewnością będzie mieć znaczenie. Z kolei studia zaoczne to możliwość podjęcia pracy już na etapie nauki, co jest korzystnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kilka lat niezarabiania. Jednak trudno będzie od razu znaleźć pracę w wymarzonej branży, a rozdawanie ulotek czy bycie sprzedawcą w sklepie nie zawsze okaże się przydatne w pracy menadżera.

Dla kogo studia menadżerskie?

Przyszły menadżer musi mieć  cechy, bez których kierowanie i zarządzanie podległymi mu osobami nie będzie możliwe. Osoba ta powinna być dobrym liderem, znać w pełni swoje możliwości i dobrze znać pracowników, z którymi współpracuje. Radzenie sobie z problemami i łagodzenie konfliktów to również cecha dobrego menadżera. Do tego dochodzi skuteczne motywowanie i nagradzanie podwładnych, a także dobra organizacja czasu. Menadżer musi umieć rozmawiać z innymi oraz być opanowany i cierpliwy. Ciągła chęć rozwoju i samodoskonalenia to także obowiązkowe cechy przyszłego menadżera.

Comments

comments