praca zdalna

CIESZ SIĘ PRACĄ ZDALNĄ I CZASEM Z RODZINĄ

Wiele kobiet nie potrafi być szczęśliwymi bez pracy i jest to fakt, z którym nie ma sensu dyskutować. Jeden lubi lody waniliowe, drugi budyń czekoladowy. Jedne realizują się 100% w pieleszach, inne bez zajęcia ‘na boku’ popadają w wisielczy nastrój.

Popadanie ze skrajności w skrajność pod wpływem cudzych oczekiwań to ryzykowna opcja. Trzeba wziąć siebie na rozmowę z coachem, przyjaciółką od serca lub ziomalką z internetu i szczerze odpowiedzieć na pytanie – co mnie uszczęśliwia, a co niekoniecznie, a potem zagwarantować sobie warunki, w których smakowanie tego szczęścia będzie stałym elementem dnia.

Coraz więcej kobiet odkrywa możliwość pracy w domu, czują satysfakcję, że wilk może być syty i owca cała, jednak warto wypracować sobie model, w którym zadania zawodowe mogą przebiegać w spokojnej atmosferze.

praca zdalna

Wielce prawdopodobne, że nie będziesz zadowolona ani z pracy, ani z czasu spędzonego z rodziną, jeśli będą się one mieszać, odbywać w nerwowej atmosferze. Jak rozdzielić pracę od rodziny?

-pracuj gdy dzieci śpią lub są pochłonięte zabawą, najlepiej zachować rutynę dnia – mama zawsze pracuje na komputerze do obiadu, po spacerze jest czas na wspólne zabawy

-wychodź z domu do kawiarni lub biura coworkingowego, gdy ktoś przejmie pieczę nad dziećmi

-planuj czas, który potrzebny ci jest do osiągnięcia celów zawodowych, by nie zostawać z deadlinami na ostatnią chwilę

-szanuj swój czas nie pracując za niskie stawki

-zaplanuj kto i kiedy wykona obowiązki domowe, wliczając w nie nie tylko męża, ale też dzieci

-przełam rutynę w dni, gdy wszystko jest na nie – wypróbuj nowe miejsce, kawiarnię lub biuro coworkingowe

-stres, pośpiech i przemęczenie skutecznie blokują kreatywność, dlatego grzesz nicnierobieniem zawsze wtedy, gdy wieża z garów nie zagraża niczyjemu bezpieczeństwu

-nie zniechęcaj się tym, że w czasie pracy ledwo wyciągasz na opiekunkę, dzieci kiedyś pójdą w świat, a Ty będziesz już miała doświadczenie lub biznes w drodze.

Powodzenia!

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments