korzyści z blogowania

Dlaczego warto blogować? O niematerialnych korzyściach z blogowania

Robię to już od czterech lat. Blogi są wartością constans w moim życiu. Dzięki zarobkom z nich otworzyłam swoją firmę, ale zyskałam coś znacznie więcej… Przekonałam się, że działając z pasją i konsekwencją możemy zmienić swoje życie.

Kiedy zaczynałam 4 lata temu, byłam zahukaną mamą, wokół porozrzucanych pieluch i zupek do przetarcia. Dziś jestem kobietą biznesu, panią swojego losu, która może pracować elastycznie i żyć wedle  własnego scenariusza.

Blog jako karta przetargowa w szukaniu pracy

To również było 4 lata temu, gdy dziewczyny z Mamopracuj opublikowały ogłoszenie o poszukiwaniu copywritera, który będzie pisał luźne teksty blogowe. A ja byłam właśnie taką osobą – piszącą pro bono dla wyżej wymienionego portalu, ale też świeżo upieczoną blogerką. Na sporą ilość zgłoszeń, przeszło właśnie moje. I choć dziś luźne teksty SEO traktuję jako sposób na łatanie firmowego budżetu, gdy nie ma lepszych propozycji na widoku, tak zaczynałam. A blog nawet nie miał wtedy prywatnej domeny.

Znajomi

Kobiety po trzydziestce z różną przeszłością, różną sytuacją rodzinną, różnymi przeżyciami. To bezcenne obserwować, że może istnieć życie po „mężczyźnie”, że możemy oprzeć swoje życie na wewnętrznej sile i własnych pieniądzach, a nie pensji głowy rodziny. Fajnie mieć naoczny dowód, że niektóre z nas właśnie wtedy rozkwitają, że życie zaczyna dziś i dziś możesz zadecydować, że zmieniasz je o 180 stopni. Bez blogów dalej byłabym zahukana, nie otrzymałabym tyle wsparcia i nie miała dostępu do tylu różnych inspirujących historii. To prawdziwa szkoła życia, początek wieloletnich przyjaźni i siły.

„Kiedy myślę o moim rankingu ludzi godnych naśladowania (…) dochodzę do wniosku, że to osoby, które poznały smak cierpienia, zaliczyły życiowe bitwy, lizały rany po ciosach od fałszywych przyjaciół i nieprzyjaciół. Znakomita ich część to ludzie, którzy zaliczyli „strefę mroku”, wiedzą czym jest osobiste piekło, i znają gorycz porażki. Wiedzą jednak, jak po tym wszystkim żyć, jak odbudować zaufanie i mosty do innych ludzi oraz jak szukać ścieżek wychodzenia z dołów i życiowych otchłani. To wszystko kształtuje ich życiową mądrość, empatię, pokorę, wrażliwość oraz gotowość do wybaczania innym i sobie, że nie jest się doskonałym” (Joanna Malinowska – Parzydło „Jesteś marką”)

Zaproszenie na szkolenie, warsztaty, szkołę

Przeprowadzając wywiady z kobietami biznesu, otrzymałam zaproszenia na bardzo wartościowe (nie tylko pod względem treści, ale też finansów) szkolenia, na które normalnie nie mogłabym sobie pozwolić. W tym zaproszenie do Sex &love School o równowartości miesięcznej pensji niektórych kobiet w tym kraju. Dzięki blogom mogę zdobywać wiedzę i czerpać z doświadczeń innych bez wychodzenia z domu i bez ponoszenia kosztów.

Książki, e-booki

Dzięki blogom regularnie czytam nowości biznesowych wydawnictw w zamian za recenzję. Znów zarobione pieniądze mogę przeznaczyć na ZUS, bieżące wydatki, a zdobywać nową wiedzę w barterze.

Wstęp na konferencje

Prowadzenie bloga finansowego jest wabikiem dla organizatorów konferencji o przedsiębiorczości. W zamian za informację o wydarzeniu i zdanie relacji, mam na niektóre z nich darmowy wstęp. Oczywiście ideałem by było jeszcze otrzymać za to wynagrodzenie, ale nie ma nic złego w tym, że będzie nim nowa wiedza, przynajmniej na początku.

To jak, warto czy nie warto?

Marta Szyszko

Comments

comments