instagram

Jak dodawać zdjęcia na Instagram z komputera?

Choć miałam swoje obawy (kolejny portal społecznościowy, które pochłonie mój czas), postanowiłam założyć konto na Instagramie. Długo z tym zwlekałam, ponieważ nie mam dobrego smartfona, jak się okazuje – nie jest to warunek konieczny posiadania konta na Instagramie, a zdjęcia można dodawać z komputera i w dodatku lepszej jakości!

Jak dodawać zdjęcia na Instagram z komputera?

– zainstaluj program Gramblr

– przytnij zdjęcia w dowolnym programie graficznym do kształtu kwadratu

– dostosuj zdjęcie do formatu wymaganego przez Instagram, np. na webresizer.com,

pożądany rozmiar to 612/612 pikseli

– zaloguj się do Gramblr, wpisując nazwę konta na Instagramie i hasło

– załaduj obrobione zdjęcie

– Dodaj opis, pamiętaj o hashtagach

Z komputera możesz dodawać komentarze i lajki (serduszka), klikając dwukrotnie w zdjęcie.

Czego nie zrobisz z komputera?

Smartfon i tak okaże się nieodzowny, choćby do kasowania zdjęć i założenia konta na Instagramie, ale możesz w tym celu poprosić kogoś o jednorazową przysługę.

W dostępie do mediów społecznościowych zdominowanych przez treść, Instagram jest miłą odmianą, gdzie możesz pokazać siebie w czasie wolnym, w pracy, podać na tacy dokładnie ten wycinek swojego życia osobistego lub zawodowego, na który masz ochotę. Jeśli lubisz robić zdjęcia, Instagram jest dla ciebie!

Korzystając z okazji zapraszam cię na mój Instagram,
a ty prowadzisz konto na Instagramie? Pochwal się linkiem i podziel spostrzeżeniami, co możesz mi doradzić jako początkującemu użytkownikowi?

 Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments

  • Próbowałam jakiś czas temu zainstalować symulator androida na komputerze (nie pamiętam nazwy), bo chciałam właśnie wrzucać zdjęcia z komputera. Chodził tak piekielnie wolno, że tylko mnie irytował. Spróbuję Twojego sposobu. Dzięki! Mnie znajdziesz pod nickiem slowyourlifepl. 🙂 pozdrawiam!

  • Też korzystamy z tego programu, ale u nas chce rozdzielczości 1080*1080 px. Wygoda, ale i tak wolimy robić zdjęcia w komórce, czy tablecie ,,na zapas”.

  • Długo blokował mnie brak odpowiedniej komórki . Muszę go wypróbować. Dzięki

  • Krystyna

    Też jestem na Instagramie od niedawna. Lubię robić zdjęcia i zawsze wrzucam je bezpośrednio z komórki. Zapraszam: balakierkrystyna.
    Pozdrawiam serdecznie.