file4841245187090

Jak przebiega współpraca blogera z agencją content marketingu?

Jeśli prowadzisz blog, serwis lub portal, możesz, a nawet powinnaś zgłosić swoją stronę internetową do bazy agencji content marketingu.

O tym jakie warunki musisz spełnić, by być konkurencyjną dla klientów, wyszukujących serwisy i blogi za pośrednictwem agencji, pisałam tu: Jak zarobić na content marketingu?. A dziś podzielę się z wami zaletami współpracy z agencją content marketingową, które mnie samą zaskoczyły.

Pierwszą i oczywistą zaletą jest to, że gdy sprawdzam rano maile, czasem czeka tam zlecenie – czyli tekst do publikacji. W jaki sposób to się odbywa? Wklejam tekst na blogu, podaję link do publikacji i czekam na akceptację przez zleceniodawcę. Jeśli zleceniodawca nie ma uwag, na koncie odkłada się suma, którą wypłacam, gdy jest już w miarę okrągła.

Co ważne, artykuły sponsorowane muszą mieć oznaczenie, że są sponsorowane, inaczej narażamy się prawu prasowemu: „zgodnie z treścią art. 36 ust. Prawo prasowe, a dokładniej z jego paragrafem 3. – „Ogłoszenia i reklamy muszą być oznaczone w sposób nie budzący wątpliwości, iż nie stanowią one materiału redakcyjnego.”

Dzięki współpracy z agencją content marketingu, nie tracę czasu na rozmowy z klientem, cena moich blogów ustalona jest w oparciu o rzetelne narzędzia takie jak: Page Rank, Alexa Rank, Google Index, Page Authority i inne, na których nie muszę znać się ja, ani klient, wystarczy, że zna się agencja.

Jak się domyślicie, za takie wsparcie w pozyskaniu klienta i bezproblemową współpracę, agencja liczy sobie procent, ale nie jest on duży i widzę wiele zalet takiego rozwiązania, bo cały proces rozliczenia się i ustalania warunków współpracy z klientem należy do agencji. Warunki zawsze można negocjować.

Warto spróbować swoich sił w agencji content marketingu, bo możemy wtedy ocenić czy nasza strona jest atrakcyjna dla reklamodawców i poznać jej wartość rynkową, a to też sygnał do tego, jakie proponować stawki przy bezpośredniej współpracy z klientami.

Marta Szyszko

Comments

comments