newsletter

Jak zainstalować bezpłatny newsletter w technologii WordPress?

Posty na Facebooku pojawiają się tylko skromnej części fanów, przypomnienie o wpisie na maila poprawi statystyki, przekieruje wiernych czytelników prosto na Twoją stronę. Jest to również narzędzie, w którym możesz zaprezentować produkt, na przykład płatny e-book lub przekazać informacje o warsztatach online. Chyba nie muszę dłużej Cię przekonywać, że warto oferować newsletter swoim czytelnikom?

Instalacja okienka z newsletterem w technologii WordPress to nic trudnego, postępuj według kroków:

– Wybierz plugin Newsletter ( ja akurat testuję ten, ale wybór jest o wiele większy), zainstaluj wtyczkę

– Przejdź do personalizacji (customize)

– Dodaj widget Newsletter w bocznym prawym panelu

– Dodaj chwytliwe hasło, które zachęci czytelników do subskrypcji. Pomyśl o korzyściach, jakie czytelnik zyska, dzięki lekturze Twojego newslettera.

Możesz skorzystać z WordPressowych szablonów newslettera, ale możemy też listę subskrybentów przenieść do bezpłatnych narzędzi takich jak Fresh Mail (darmowa wersja do 500 subskrybetów) lub Mail Chimp (darmowa wersja do 2000 subskrybentów).

newsletter

Newsletter płatny czy darmowy?

Z pewnością darmowe narzędzia  do wysyłki newslettera mają swoje ograniczenia, na przykład liczbę bezpłatnych subskrybentów lub skromną propozycję skórek.

Wychodzę z założenia, że lepiej przecierać szlaki na darmowych i prostych w obsłudze narzędziach, niż przerazić się dodatkowymi kosztami i nie skorzystać z tego rokującego narzędzia marketingowego.

Przy okazji zapraszam Was do subskrypcji newslettera Kobiety w e-biznesie, wpisz swój mail w prawym okienku i wciśnij subscribe, a następnie potwierdź mailowo subskrypcję, jeśli nie otrzymałaś maila, sprawdź folder SPAM.

Specjalnie dla osób, które zapiszą się do newslettera, przygotowałam bezpłatny PDF: Jak stawiać pierwsze kroki w e-biznesie? Treści nie będą publikowane na blogu.

Zapraszam 🙂

Marta Szyszko

Comments

comments