beonline konferencja

Jak kursy online zmieniły Twój biznes i pracę? – odpowiada 9 przedsiębiorczych kobiet

Jak kursy online zmieniły Twój biznes i pracę? Jak kursy online wpłynęły na możliwości Twojego biznesu, jakie furtki przed Tobą otworzyły? Na te pytania odpowiada mi 9 przedsiębiorczych kobiet: Krystyna Bezubik, Maja Grugel, Joanna Ceplin, Ola Gościniak, Agnieszka Skupieńska, Agnieszka Fiuk, Ola Budzyńska, Justyna Wencel, Iza Kaźmierczak.

Jak kursy online zmieniły Twój biznes i pracę?

Krystyna Bezubik – http://piszebochce.pl/

Krzysia_Bezubik (1)

Kilka lat temu, gdy rozpoczynałam przygodę ze swoim biznesem, myślałam, że będę prowadziła przede wszystkim stacjonarne kursy pisarskie. I rzeczywiście od takiego kursu zaczęłam. Jednak bardzo szybko zdecydowałam się również poprowadzić kurs w wersji online: jako cotygodniowe spotkania grupowe przez Skype. Dzięki temu poczułam, że mogę pracować z ludźmi z każdego miasta. Przekroczyłam ograniczenie geograficzne.

Właściwie tym właśnie jest dla mnie praca online: przekraczaniem granic.

Każda nowa forma online, po którą sięgałam, pozwalała mi przekroczyć kolejną granicę. Po tej geograficznej przyszedł czas na czasową. Dzięki kursowi wideo mogłam zrezygnować ze stałej pracy  wieczorami, a równocześnie dałam kursantkom możliwość pracy w ich własnym przedziale czasowym.

Kolejna granica to granica liczebności grup. Wcześniej, ze względu na tematykę moich zajęć, tworzyłam kameralne grupy. Uważałam, że jest to dla moich kursantów najkorzystniejsze. Jednak możliwość stworzenia  mejlowego wyzwania  pozwoliła mi stworzyć  grupy, które liczą liczą od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Dzięki pracy online mogę pomóc o wielu więcej osobom, które marzą o napisaniu książki, niż wtedy, gdy prowadziłam zajęcia wyłącznie stacjonarnie.

Ola Gościniak https://olagosciniak.pl/

ola-gosciniak-jestem-interaktywna_ikony

Kursy online nie tylko wpłynęły na mój biznes, ale wręcz go zdefiniowały na nowo. To z ich powodu zrezygnowałam ze współpracy 1:1 nad realizacją stron internetowych i poświęciłam się całkowicie ucząc innych jak zrobić to samodzielnie.

Korzystam teraz z efektu skali i mogę pomóc miesięcznie setkom osób, wcześniej w ciągu miesiąca mogłam wykonać zaledwie kilka stronek.

Od zawsze mówiłam, że moją misją jest sprawienie, aby internet był jeszcze piękniejszym miejscem. Dzięki kursom online zaczęłam się zbliżać do tego celu większymi krokami. Wierzę, że kiedyś osiągnę swój cel! 😉

 Dodatkowo mogę w 100% utrzymywać się z własnych produktów oraz z mojego bloga. A dzięki skalowalności sprzedaży kursów online mogę poświęcać mniej czasu przy uzyskiwaniu porównywalnych zarobków co kiedyś. A co za tym idzie? Mam więcej czasu na tworzenie dodatkowych artykułów, poradników video, webinarów oraz innych darmowych materiałów dla moich odbiorców. To jest teraz moje FLOW i mogę śmiało powiedzieć, że kursy online definiują mój biznes online.

Joanna Ceplin  www.joannaceplin.pl

joanna_ceplin_social_media_edit

Przez wiele lat prowadziłam agencję PR, jeździłam do biura, do klientów, spędzałam długie godziny w korkach lub na negocjacjach i rozmowach. Potem chcąc wyrwać się z tego schematu, stworzyłam sklep internetowy i wtedy poczułam, że sprzedaż online to niesamowite możliwości i wygoda. Jako mama dwójki dzieci zwracałam uwagę na, to ile godzin tracę na dojazdy.

Gdy zaczęłam dzielić się moim doświadczeniem z prowadzenia działań w mediach społecznościowych, od razu oprócz standardowych  konsultacji i budowania strategii  pomyślałam o stworzeniu produktu online. I tak powstał mój pierwszy kurs “Jak tworzyć angażujące treści i przyciągać klientów”, który teraz jest bestsellerem.

W ciągu dwóch lat stworzyłam 4 kolejne kursy online oraz produkt fizyczny, czyli Planer Nowoczesnego Przedsiębiorcy. Prowadzę również szkolenia stacjonarne, ale oczywiście sprzedaję je online. Obecnie piszę książkę i to również będzie produkt sprzedawany online. Jak ta zmiana modelu biznesowego wpłynęła na moje życie? Mogę zażartować, że teraz jestem uzależniona od Internetu 🙂 Ale prawda jest taka, że wiele osób, które nie mają biznesu online spędza więcej godzin na Facebooku dziennie niż ja w ciągu całego tygodnia.

Jak w każdym biznesie trzeba być odpowiedzialnym za wiele rzeczy, ale niezależność, którą teraz mam jest BEZCENNA.

Cieszę się, że zaryzykowałam i poszłam tą drogą, teraz dzielę się moim doświadczeniem i uczę inne osoby jak rozwinąć markę i biznes online.

Ola Budzyńska, Pani Swojego Czasu, www.paniswojegoczasu.pl

Ola Budzyńska

Powiem tak, kursy online nie wpłynęły na możliwości mojego biznesu, lecz po prostu są moim biznesem. 80% wszystkich przychodów Pani Swojego Czasu pochodzi właśnie ze sprzedaży kursów online, a tylko  20% to przychody ze sprzedaży moich produktów fizycznych i różnego rodzaju prelekcji czy warsztatów.

Kursy online zapewniają dochody nie tylko mojemu biznesowi, ale także „opłacają” wszystko osoby, z którymi współpracuję oraz mój #gangPSC, czyli mój wirtualny zespół.

Tworząc swoją markę od samego początku postawiłam na kursy online, gdyż w żadnym innym wypadku nie miałabym możliwości szkolenia jednorazowo kilkuset kobiet (w każdej edycji moich kursów kupuje go od 500 do 900 kobiet);

Agnieszka Skupieńska http://tosieoplaca.pl/

Agnieszka Skupieńska

Zanim zaczęłam sprzedawać kursy online, moim głównym źródłem utrzymania była praca freelancera, czyli realizowanie zleceń dla klientów. A przy takiej pracy zawsze jest gdzieś granica – zarabiamy tylko wtedy, gdy poświęcamy na to czas, a czas nie jest z gumy.

Dzięki kursom online mój biznes wskoczył na wyższy poziom. Nie muszę już zamieniać czasu na pieniądze, pracując z klientami. Mogę poświęcić czas na tworzenie wartościowych, darmowych treści na blogu i w podcaście, a kursy zapewniają mi stałe dochody i to takie, jakich nigdy nie byłabym w stanie osiągnąć, pracując tylko dla klientów. W pewnym sensie są też dochodem pasywnym, dzięki nim zarabiam nawet wtedy, gdy jestem na urlopie 🙂

Justyna Wencel www.zaloga.pl

Justyna_Wencel

Wydawało mi się, że, działając w branży kreatywnej i na polu sztuki, nie mam czego szukać w biznesie. Przez lata zajmowałam się projektami artystycznymi, własną twórczością oraz edukacją dzieci i dorosłych. Pracowałam jako freelancerka, goniąc za zleceniami, nawiązując mniej lub bardziej udane kolaboracje. Poleganie wyłącznie na stacjonarnych warsztatach, brak własnego lokalu i niełatwe doświadczenia z poszukiwaniem klientów niezmiennie oznaczały dla mnie niestabilność finansową, niemożność długofalowego planowania i ograniczenie do działalności lokalnej.

Przyszedł taki moment, że zwyczajnie zabrakło czasu i mocy przerobowej na realizację wszystkich planów. Uświadomiłam sobie, że dotychczasowy pomysł na życie zawodowe nie do końca się sprawdzał.

Bardzo mocno poczułam, że potrzebuję zasadniczej zmiany w podejściu do zarabiania pieniędzy. Wtedy, w najlepszym do tego momencie, w moim życiu objawił się biznes online. Zachwyciłam się ideą dochodu pasywnego i możliwością takiego zaprojektowania życia zawodowego, dzięki któremu stanę się bardziej niezależna w swoich przedsięwzięciach.

Udział w kursach wyjątkowych kobiet, które spotkałam na swojej drodze, przygotował mnie i wyposażył w nowe umiejętności. Połączyłam moje kompetencje i doświadczenia w spójną wizję własnych możliwości w biznesie online. Podjęłam wyzwanie i stworzyłam swoje pierwsze produkty cyfrowe – kurs projektowy “Przepis na logo” i kreatywne kursy rozwojowe dla kobiet, w które wplotłam moje autorskie metody pracy bazujące na procesie twórczym, tworzeniu odwagi i wyrażaniu siebie poprzez sztukę. Przenosząc działania do internetu, zyskałam o wiele więcej swobody i możliwości podejmowania współpracy na większą skalę. Mogę przekazywać wiedzę i dzielić się doświadczeniem, nie ograniczając się do miejsca zamieszkania, a w moich kursach biorą udział kobiety z różnych zakątków świata. Zmieniłam się i rozwinęłam w niespodziewanych dla siebie samej obszarach. Dziś mówię, że robię w mocach twórczych i pomagam innym kobietom odkrywać swój twórczy potencjał.

Iza Kaźmierczak http://jestembogata.pl

Iza Kaźmierczak

Dzięki internetowi i kursom online posmakowałam specyfiki tego sposobu przekazywania wiedzy i zdobywania umiejętności w różnych dziedzinach – od biznesu (nie tylko online) po rozwój osobisty. Zachwyciłam się skalą, jaką internet oferuje i tym, że mogę uczyć (się) tak, jak najbardziej lubię: kiedy chcę i gdzie chcę.

Dzięki umieszczeniu działalności w internecie docieram do ludzi, których inaczej bym nie miała spotkać, mogę dzielić się tym, co mnie kręci i pomagać większej liczbie kobiet w zarabianiu i cieszeniu się tym.

I mimo, że obszar działania jest wirtualny, zmiana jest jak najbardziej rzeczywista!

Agnieszka Fiuk www.agnieszkafiuk.pl

Agnieszka_Fiuk

Ponad rok temu stanęłam na rozdrożu zawodowym. Musiałam na nowo zdefiniować samą siebie i zastanowić się, co chcę robić dalej. Postawiłam na dzielenie się swoją wiedzą.

Jestem introwertykiem, w dodatku nieśmiałym. Konsultacje i prowadzenie dodatkowych warsztatów przy okazji kursów było dla mnie ogromnym wyzwaniem, gdyż to ja musiałam opuścić swoją strefę komfortu i zmierzyć się z własnymi demonami.

Praca nad materiałami do kursu uczy również mnie – obycia przed kamerą, większego luzu, dystansu do siebie, przyzwolenia na potknięcia. I uczy mnie ludzi. Bo mimo, iż są to kursy online, nadal mam do czynienia z ludźmi niemalże na żywo.

Posiadanie własnych kursów internetowych to wolność finansowa i możliwość pewnego uniezależnienia się od innych, ale również konieczność stałego aktualizowania swojej własnej wiedzy, ponieważ w przypadku mojej niszy wciąż zmienia się prawo jak i dostępne narzędzia. Dzięki temu stale jestem w temacie i sama siebie mobilizuję do poszukiwania nowych rozwiązań.

Patrząc z perspektywy czasu, rok temu nie zaplanowałabym sobie lepszego miejsca dla siebie dziś. W życiu bym nie pomyślała, że będę komuś online opowiadać o tworzeniu strategii czy o tajemnicach dobrze konwertującego newslettera. Jest jeszcze jeden plus. W końcu mogę się wygadać na moje ukochane tematy 🙂

Maja Grugel http://informator-eprzedsiebiorcy.pl/

Maja_Grugel

Pracuję na własny rachunek już ponad dekadę. Zaczynałam od usług lokalnych, ale kilka lat temu zrozumiałam, że chcę zajmować się czymś innym. Przygodę w internecie i z info-produktami (bo na początku to nie były jeszcze kursy) rozpoczęłam kilka lat temu. Zupełnie inna branża, na rynku angielskojęzycznym. Możliwość sprzedaży info-produktów w zasadzie cały czas, na całym świecie, nawet wtedy, kiedy śpię, była dla mnie ogromnym przełomem. Zrozumiałam, że internet zmienia biznes i to dzieje się teraz.

Wciągnęło mnie. Ciągle się szkolę, również online. Zdecydowałam, że to właśnie tego chcę-uczyć ludzi. Jak pokonać sufit pracy 1:1, dotrzeć do dużo większej ilości ludzi, dodać dochód pasywny do swoich zarobków?

Stąd zmiana branży i powstanie Informatora e-Przedsiębiorcy. Mogę więc powiedzieć, że kursy online stały się moim biznesem.

Kursy otworzyły mi furtkę do innego stylu życia. Mogę pracować skąd chcę – szkolne wakacje moich dzieci spędzam w podróży – całe. Nie ma granic co do tego z kim pracuję, a szkolę ludzi z całego świata. Sama decyduję kiedy pracuję, a kiedy spędzam czas z rodziną.

Z każdego miejsca, które ma internet, mogę uczyć się sama i mogę uczyć innych – to trochę taka samonapędzająca się maszyna. Polecam.

Chcesz rozwinąć swój biznes, tworząc własne kursy? Pobierz bezpłatny bilet na konferencję BeOnline, organizowaną przez Grażynę Pawtel-Lorente, która sama tworzy kursy i warsztaty online dla kobiet. Uczy kobiety, które chcą zarabiać, nie wychodząc z domu, jak zbudować dochodowy biznes oparty na kursach online. Na konferencji wysłuchasz przemówień bohaterek dzisiejszego wpisu i innych przedsiębiorczych kobiet. Wydarzenie odbywa się online, więc możesz wziąć w nim udział bez wychodzenia z domu.

Sprawdź szczegóły klikając w baner:

konferencja-1200x717-v2

Comments

comments