Mój pierwszy Latający Krąg

Tydzień rozpoczęłam od Latającego Kręgu Łomianki. Miałam zaszczyt być bohaterką spotkania i zarazić swoją pasją do blogowania jedną z uczestniczek.

Czy warto być bohaterką?

Tak! Możesz podpowiedzieć innym kobietom na różnych etapach rozwoju firmy, jak mogą pokonać trudności, których sama doświadczyłaś. Opowiadasz o swoim biznesie, masz na to dwadzieścia minut, ale gdy rozmawiasz z potencjalnym klientem, Twój czas niebezpiecznie się skraca – do trzech zdań.

Takie spotkania to przede wszystkim burza mózgów, wymiana doświadczeń i masa pozytywnej energii, a także możliwość wymiany wizytówek.

Każda uczestniczka opowiada w kilku zdaniach o swoim biznesie, to świetny trening autoprezentacji, bo na ogół po fakcie mamy do siebie żal, że zapomniałyśmy o najważniejszym. Gdy następnym razem będziemy opowiadać o sobie klientowi, nie popełnimy tego samego błędu.

 

Warto przełamać wrodzoną skromność i dostrzec swoje sukcesy. Kobiety opowiadały o dotacji z UE na start biznesu, jakby to była zmiana pieluszki, nie doceniamy samych siebie, ponadto często ciągniemy kilka etatów i nie potrafimy delegować zadań, przez co jesteśmy przeciążone. Z jednej strony, zarabiając niewiele, nie chcemy kumulować kosztów, z drugiej, jeśli robimy wszystko same, nie mamy czasu na to, co najważniejsze. Przede wszystkim ustalamy zbyt niskie stawki, które sprawiają, że własny biznes często pozostaje w sferze wacikowego hobby.

Warto wyjść do ludzi, przełamać nieśmiałość, przekonać się na własnej skórze o sile i potencjale networkingu.

Dziękuję za zaproszenie Dorocie, właścicielce Soojki, która jednocześnie zapewniła moim dzieciakom wieczór pełen atrakcji w swoim wspaniałym lokalu.

Latające Kręgi to bezpłatne spotkania dla kobiet przedsiębiorczych, organizowane w różnych miastach Polski, które zapczątkowała Agata Dutkowska z Latającej Szkoły: http://www.latajacaszkola.pl/szkola/latajace-kregi-miejskie/. Ich hasłem przewodnim jest zarabianie na swojej pasji.

Byłaś bohaterką lub uczestniczką Latających Kręgów? Podziel się wrażeniami 🙂

Marta Szyszko

Comments

comments