test darmowego narzędzia do wysyłki newslettera

Newsletter na Freshmail czy na WordPressie? Mój test

Jakiś czas temu zainstalowałam wordpressową wtyczkę Newsletter. To dobry sposób na zdobycie subskrybentów, niestety niektórzy z Was nie dostają maila potwierdzającego subskrypcję, dlatego wytestowałam inne darmowe narzędzie – newsletter na Freshmailu. Jak oceniam te rozwiązania i dlaczego nie potrafię się zdecydować na jedno z nich?

Wtyczka Newsletter na WordPressie – mój test

Wady:

– mail z potwierdzeniem subskrypcji gdzieś błądzi i nie dociera do użytkowników

– nie można ocenić wyników kampanii (ile osób otworzyło mail, ile było przekierowań z wiadomości na stronę, ile wypisów).

Zalety:

– intuicyjne i atrakcyjne graficznie szablony, zwłaszcza skrót ostatnich wpisów

– możliwość dodania grafiki, mema, zdjęcia

– brak ograniczenia co do liczby subskrybentów w darmowej wersji

Wtyczka FreshMail for WordPress – mój test

Wady:

– jak dla mnie zbyt trudno poruszać się po pulpicie, ciągle pyta czy na pewno chcę wyjść, rozumiem, że to po to, by nie utracić danych, ale to mnie spowalnia.

– szablon umożliwia jedynie dodanie treści, nie znalazłam sposobu na dodanie memów graficznych, jeśli jest taka opcja, to ja poległam.

– o nowych wpisach mogę was informować jedynie suchym linkiem i treścią, brak skrótów do wpisów.

– darmowe narzędzie do 500 subskrybentów

Zalety:

– ocena wyników (ile osób otworzyło wiadomość, ile osób kliknęło w linki do artykułów, ile się wypisało, etc.)

– raport z efektów kampanii przychodzi na mail

– łatwo można wysłać kampanię testową, dzięki czemu można poprawić niedociągnięcia i ocenić jak wygląda wiadomość w skrzynce użytkownika (czy dobrze zatytułowana, czy w treści nie ma literówek, zawsze coś się wychwyci).

–  można ustawić autoresponder – jeśli w zamian za leada oferujesz darmowe narzędzie, np e-book, czytelnik dostaje go zaraz po potwierdzeniu subskrypcji. Tylko jeden autoresponder jest na Freshmail za darmo – dobrze go wykorzystaj!

test darmowego narzędzia do wysyłki newslettera

Nie potrafię zdecydować się na jedno z narzędzi, dlatego korzystam z WordPressa dla tych z Was, którzy dostali mail z potwierdzeniem subskrypcji i z Freshmail dla pozostałych. Bardzo cenny jest dla mnie skrót ostatnich wpisów i możliwość dodania motywującej grafiki na WordPressie. O wiele trudniej przykuć uwagę samą treścią, na co skazuje mnie Freshmail.

Dzięki wysyłce newslettera zachęciłam subskrybentów do zakupu mojego e-booka, częściej też trafiacie na moją stronę (klikacie w linki do artykułów). Ponieważ lubię tworzyć kampanie mailowe, nie jest to dla mnie czas stracony i mam kolejny punkt w CV.

Zajmujesz się wysyłką newslettera? Korzystasz z bezpłatnych narzędzi, a może zainwestowałaś w bajerancki program?

Marta Szyszko

Comments

comments