pierwsza zasada wyboru zleceń

Nic wbrew sobie – pierwsza zasada wyboru zleceń

Gdyby to ode mnie zależało, mogłabym prowadzić swoje blogi i na tym poprzestać działania zawodowe. Nie jestem jeszcze na tym etapie, choć dzięki odważnemu podnoszeniu stawek mogłam zrezygnować z części gorzej płatnych zleceń i utrzymać na dobrym poziomie, a nawet podnieść swoje zarobki.

Lęk przed odrzuceniem zlecenia

Jak mogliście wcześniej przeczytać tu: http://kobietawe-biznesie.pl/pieniadze-to-nie-wszystko-jak-wybieram-zlecenia/ głównym kryterium wyboru zlecenia nie jest dla mnie stawka. Mogę pracować za gorsze pieniądze, ale musi mi się chcieć. Dlatego tematy: uroda, pieluchy tetrowe zawsze przegrają u mnie z biznesem, przedsiębiorczością, rozwojem osobistym.

Miałam wątpliwości, gdy odrzuciłam propozycję od jednego z najbardziej znanych serwisów parentingowych, za piękną stawkę, za którą, nota bene, kiedyś dałabym się pokroić. Ale to było kiedyś, kiedy tematy pieluszek, kaszek i ząbków interesowały mnie z oczywistych względów – przerabiałam je jako mama. I te tematy zwyczajnie mi obrzydły, zdewaluowały się, odmówiłam, choć z drżącymi rękami, bo styczeń nie obfitował w zyski z reklam. A tu proszę, mail z propozycją opisywania ludzi sukcesu.

Czas nie jest z gumy

Pamiętaj, czas nie jest z gumy, za każdym razem kiedy mówisz czemuś tak, mówisz nie czemuś innemu. Fajna propozycja nie pojawi się w tydzień, ani nawet w ciągu kilku miesięcy, ale warto na nią czekać. Może z wyjątkiem trudnych początków, kiedy szarpiesz się, by wyciągnąć na koszty DG, nie warto przyjmować wszystkiego jak leci. Pomyśl, czy temat, który już na wstępie Cię odrzuca, będzie tym, który masz ochotę realizować przez kolejny rok? A może doprowadzi do spadku motywacji i przede wszystkim zabierze przestrzeń na zlecenie marzeń?

Zwiększ swoje szanse

Jak w ogóle sprawić, by zlecenie marzeń wpadło do Twojej skrzynki? Bądź obecna w Sieci, prezentuj swoje pasje, umiejętności i zainteresowania na blogach, stwórz portfolio, udzielaj się jako ekspert na branżowych stronach. Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś przypadkiem Cię odkryje i zaproponuje zlecenie, które odmieni Twoje myślenie o własnej pracy.

Marta Szyszko

Comments

comments