Bezpłatne portfolio na Weebly.com – za i przeciw

Dlaczego nie masz jeszcze portfolio, niech zgadnę, szkoda Ci kasy (pamiętaj chytry traci dwa razy), a może powód jest zupełnie inny? Jesteś wzorem skromności, więc jak by to wyglądało, gdybyś zaczęła się publicznie przechwalać i stroszyć piórka. No cóż, zapewne wyglądałoby to lepiej, niż opowiadanie innym, że marzysz, że chciałabyś, ale… wpisz dowolny powód, dla którego nie podjęłaś jeszcze działania.

Jeśli nie dysponujesz sporymi kwotami do inwestowania w domenę, hosting, informatyka lub brakuje Ci odwagi na zmierzenie się z szablonem Worpressa, warto przetrzeć szlaki a Weebly.com.

Zalety

Szybka robota

Stronkę robi się bardzo szybko, razem z dodaniem treści, które tworzyłam na gorąco, zajęło mi to dwie godziny. Nie grzeszę umysłem analitycznym, dałam sobie czas, na pewno Tobie pójdzie szybciej 😉

Niezłe szablony, ale bez szału

Szablony dostępne na Weebly są bez szału, na pewno WordPress.org ma więcej do zaproponowania, ale mówimy o rozwiązaniu dobrym na początek, które nic nie kosztuje, wymaga jedynie wykonania ruchu.

Wady

Brak wglądu w pełne statystyki

Oczywiście Weebly proponuje prywatne domeny, a wersja darmowa jest mocno ograniczona, choćby przez to, że nie ma pełnego wglądu w statystyki. Wiem ile osób odwiedziło stronę, ale nie mogę sprawdzić z jakich odnośników.

Ochrona antyspamowa przed Tobą

Firma mojego męża dodała Weebly do spamu, więc klient posługujący się firmowym kontem, nawet nie ma szans znaleźć Cię w Sieci.

Portfolio na Weebly na pewno jest lepsze niż nic, zwłaszcza jeśli prowadzisz blog i możesz tam zostawić link do siebie. Jednak w dalszej perspektywie, warto zainwestować w prywatną domenę, która zaprezentuje się profesjonalnie i łatwiej ją będzie wypozycjonować.

A jeśli właśnie się zachęciłaś do stworzenia swojego portfolio, sprawdź jakich błędów unikać: http://kobietawe-biznesie.pl/nie-pisz-tego-o-sobie-pod-zadnym-pozorem/

Marta Szyszko

Comments

comments