laptop na stole

Poszerz granice swojego biznesu online. Dlaczego warto zarejestrować domenę .eu?

Najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku, a rozpoczęcie biznesu online od rejestracji domeny. Wiele z nas zastanawia się nad idealną nazwą strony internetowej, ale nie przykładamy aż takiej wagi do końcówki naszej domeny. To błąd, ponieważ wybór odpowiedniej końcówki może pomóc nam promować biznes na zagranicznym rynku.

Domena .eu – dlaczego warto ją zarejestrować?

Jeśli masz w planach podbój rynków zagranicznych, to z domeną .pl może się to okazać dużo trudniejsze. Końcówka tej domeny sugeruje, że twoja strona ma tylko polską wersję językową i nie obsługuje klientów zagranicznych, co ma znaczenie, jeśli prowadzisz e-sklep. Na wstępie może zniechęcić potencjalnych klientów z zagranicy do sprawdzenia zawartości witryny, nawet jeśli znajdują się na niej różne wersje językowe, a ty oferujesz sprzedaż także na terenie Europy.

Dlatego, jeśli masz w planach rozszerzyć swój biznes na rynki europejskie, idealnym rozwiązaniem będzie rejestracja domeny .eu, która pomoże zdobyć rozpoznawalność i zwiększyć prestiż twojej marki na terenie całej Europy.

Poza tym, wzbudzisz większe zaufanie u przyszłych klientów zagranicznych. Rejestracja domeny .eu oznacza, że twoja firma znajduje się w jednym z krajów europejskich oraz podlega systemowi prawnemu Unii Europejskiej. Decydując się na to rozwiązanie, stajesz się bardziej wiarygodny w oczach potencjalnych kontrahentów z zagranicy i zdobywasz przewagę nad konkurencją.

Co więcej, poprzez rejestrację różnych wariantów swojej domeny, zapewnisz ochronę swojej marce na rynku polskim i zagranicznym.

Dlaczego jeszcze warto zarejestrować domenę .eu?

Zastanawiasz się, czy domena .eu sprawdzi się w Twoim rodzaju działalności? Nie ma żadnych wytycznych dotyczących tego, który biznes bardziej pasuje do domeny .eu, a który mniej.

Przede wszystkim, dzięki domenie .eu dotrzesz do osób zagranicznych przebywających na terenie Polski. Domena ta zdecydowanie bardziej sugeruje odwiedzającym, że znajdą na niej treści międzynarodowe, niż domena .pl.

Ponadto, jeśli prowadzisz sklep internetowy, domena .eu sugeruje, że prowadzisz wysyłkę nie tylko na terenie Polski, a jako bloger obsługujesz klientów nie tylko z Polski, ale też z innych krajów europejskich.

Rejestracja tej domeny jest też dobrym pomysłem, gdy czujesz się specjalistą w swojej dziedzinie i chciałbyś trafić do szerszego grona odbiorców, a także zacząć zarabiać w euro. W ten sposób dużo łatwiej wypromujesz swoją markę osobistą za granicą, przyciągniesz nowych klientów i zaczniesz pracować za lepsze stawki. Internet jest globalną wioską, dlatego nie warto ograniczać swoich możliwości.

Zarejestruj domenę . eu i zdobądź atrakcyjne nagrody!

Jeśli rozważasz rejestrację domeny .eu w najbliższym czasie, to teraz jest na to doskonały moment. Tylko do 15 lipca możesz wziąć udział w konkursie organizowanym przez markę Domeny.tv, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody – wakacyjny leżak, kubek termiczny, frisbee lub plecak. Szczegóły promocji “Domeny.tv i .EUropa – najlepsi partnerzy w biznesie” znajdziesz tutaj. Powodzenia!

domena eu

A dla czytelniczek bloga Kobieta w e-biznesie przygotowaliśmy specjalną promocję -10% na rejestrację domeny .eu, .pl albo .com, która potrwa do 31 lipca. 🙂 Zarejestruj swoją domenę, podczas zakupów wpisz kod rabatowy: PROMO-EURID

Wpis we współpracy z domeny.tv

Comments

comments