komputer-praca-kobieta

Jak pozyskać nowych klientów przez Internet?

Zdobycie nowych klientów bardzo często jest trudnym zadaniem. Przedsiębiorcy prześcigają się w pomysłach na zachęcenie konsumentów do korzystania ze swoich usług. Niestety nie wszystkie działania są skuteczne. Obecnie najlepiej skupić się na pozyskiwaniu klientów przez Internet. Dzięki kilku narzędziom w krótkim czasie możemy zanotować zyski naszej firmy.

Kontaktuj się

To bez wątpienia pierwsza zasada marketingu w Sieci. Profile w mediach społecznościowych pozwalają na szybki kontakt z klientem, reakcję na ewentualne kryzysy czy informacje o najnowszej ofercie. Warto także zadbać, by na naszej stronie WWW znalazł się formularz kontaktowy. Dzięki niemu potencjalny zainteresowany bez problemu wyśle do nas wiadomość z zapytaniem. Formularz powinien być czytelny i łatwy do odnalezienia.

Pokaż się

To kolejna, bardzo istotna kwestia. Samo posiadanie strony WWW i profili w Social Media to za mało. W Sieci jest mnóstwo firm i każda z nich ma taki sam cel: zyskać klientów i zwiększyć zyski. Dlatego też bardzo ważne są działania dodatkowe. Zaliczymy do nich wszelkiego rodzaju reklamy oraz pozycjonowanie. Na początek warto wybrać najprostszą formę internetowej promocji, czyli płatną reklamę na Facebooku. Ustawiamy ją przez Menagera Reklam (w żadnym wypadku nie korzystajmy z przycisku „promuj post”). Możemy wybrać tam odpowiednią grupę docelową, ustawić treść przekazu a także budżet jaki jesteśmy w stanie wydać. Jeśli zależy nam na działaniach w wyszukiwarce wybierzmy Google AdWords. To narzędzie, które pozwoli dotrzeć do klientów już zainteresowanych produktem, lub usługą które posiadamy w swojej ofercie. Co więcej płacimy za kliknięcie w nasz link, a nie samo wyświetlenie reklamy. Ważne jest także to, by zadbać o swoją stronę WWW. Możemy to zrobić przy pomocy pozycjonowania. Jeśli nie mamy w tej dziedzinie doświadczenia warto skontaktować się z ekspertami. Pracownicy Fabryki Marketingu z pewnością doradzą nam najlepsze rozwiązania, dostosowane do naszych potrzeb. Dzięki takiemu wsparciu nasze działania będą skuteczniejsze.

Materiał partnera bloga

Comments

comments