142469820370307500

Rzetelność otwiera drzwi

Rzetelność – to słowo, które jest często najmocniejszym argumentem przemawiającym za tym, by skorzystać z usług danej firmy. Rzetelny to taki, który jest godny zaufania, wiarygodny, uczciwy, taki, który nie zawiedzie pokładanych w nim oczekiwań. Posiadanie opinii rzetelnego fachowca otwiera wiele drzwi.

Z myślą o takich właśnie firmach i o tym, by je wyróżnić i uhonorować powstał program Rzetelna Firma. Aby stać się jego częścią firmy muszą spełniać wiele wymagań. Na certyfikat Rzetelna Firma zasługują ci przedsiębiorcy, którzy dbają o swoich pracowników, a swoich klientów traktują z szacunkiem.

Firma, chcąca szczycić się rzetelnością, to taka, dla której ważna jest ochrona środowiska, angażująca się w działania społeczne i wyznaczająca sobie inne cele poza zyskiem finansowym. Program Rzetelna Firma powstał po to, żeby zachęcać polskich przedsiębiorców do przestrzegania w swojej działalności zasad etycznych.

Powinni się charakteryzować nie tylko tytułową rzetelnością, ale także praworządnością i prowadzeniem biznesu w sposób odpowiedzialny i przejrzysty. Kierującymi się tymi właśnie zasadami ma promować i do takich postaw zachęcać program Rzetelna Firma.

Przyznany firmie Certyfikat Rzetelności jest stale aktualizowany, a jego ważność można sprawdzić online, niezależnie od tego, czy firma posiada własną stronę internetową. Certyfikaty aktualizowane są w oparciu o informacje pochodzące od Krajowego Rejestru Długów i z Rzetelnej Firmy.

Jednym z warunków przystąpienia do programu i uzyskania certyfikatu jest przestrzeganie kodeksu etycznego Rzetelnej Firmy. Uczestnicy programu powinni bowiem wyznaczać w swoich firmach standardy etyczne. Rzetelni biznesmeni powinni przestrzegać nie tylko prawa, ale też zasad dobrego zachowania i zasad współżycia społecznego. Posiadacz certyfikatu powinien terminowo wywiązywać się z wszystkich zobowiązań, a także promować takie zachowania.

Certyfikat przyznawany przez Rzetelną Firmę powinien być w pierwszej kolejności brany pod uwagę przez tych, którym zależy, by firma z oferty której zamierzają skorzystać była niezawodna.

Comments

comments