ściąganie zdjęć na blogi

Darmowe zdjęcia na blogi – skąd je ściągniesz?

Infografiki i zdjęcia na Twoim blogu, to jak dobry manicure na rozmowie z klientem. Są wizytówką, w sposób subtelny przyciągają spojrzenia i nadają Twoim działaniom profesjonalizmu. Możesz mówić pięknie i przekonująco, ale nie zapominaj o szczegółach, które dopełnią całości  Twojego e-wizerunku.

Nie są to domysły, ale wnioski z rzetelnych badań. Jak podaje blogipresso.pl:

„90% informacją przetwarzanych przez mózg ma formę wizualną. Dane takie są przetwarzane 60 000 razy szybciej niż informacje tekstowe (źródło: 3MCorporation i Zabisco).”

Firmy, które stosują w kontaktach z odbiorcami infografiki generują ruch o 12% większy od tych, które tego nie robią (źródło: AnsonAlex).”

Zdjęcie lub grafika nie tylko uatrakcyjni i przyciągnie uwagę czytelników, ale możesz na nie nanosić, za pomocą programów graficznych, ciekawe sentencje lub informacje, dodać logo firmy i dzielić się efektami na portalach społecznościowych. Moje ulubione to Canva i Quozio (ten drugo jest szybszy, ale trzeba szukać szablonów, na których polskie litery za bardzo się nie wyróżniają).

Infografiki i zdjęcia wzbogacą Twój e-biznes

Jeśli jesteś ekspertką w jakiejś dziedzinie – wspierasz kobiety w prowadzeniu biznesów, doradzasz jak promować się w sieci, możesz wyjść do zainteresowanych z produktem, jakim jest szkolenie online. W trakcie webinarium nieodzowne okażą się infografiki, które podsumują wypowiedź i pomogą usystematyzować przekazywane informacje.

Ostatnim trendem jest też przesyłanie CV w formie infografik, taka kreatywność zostanie doceniona w zawodach, które wymagają wyjścia poza szablon.

kobieta ze smartfonem

Darmowe zdjęcia ze stocków

Chyba przekonałam Cię do urozmaicenia swoich stron infografikami i fotografiami, ale gdzie znaleźć darmowe zdjęcie? Ja wyszukuję ich pod tymi adresami:

http://www.morguefile.com/,

http://kaboompics.com

http://foter.com

http://snapwiresnaps.tumblr.com/

http://pixabay.com/

Pamiętaj, by zapoznać się z regulaminem korzystania z darmowych stocków, a także podać źródło. Możesz to zrobić w opisie zdjęcia (w etykiecie) lub pod pod wpisem, z aktywnym linkiem no follow. Unikniesz w ten sposób przykrych konsekwencji domagania się o prawa autorskie, które nawet na darmowych stockach mogą mieć miejsce.

Aby lepiej pozycjonować wpis, dodaj do aż 2 zdjęcia w poście i jedną miniaturkę.

Jak opisać zdjęcie na blogu?

– Opisz je słowami kluczowymi w rubryce tytuł, np. darmowe zdjęcia na blogi

– Podaj źródło obrazka w rubryce etykieta

– Dodaj opis alternatywny, czyli to, co znajduje się na obrazku

opisywanie zdjęcia na blogi

Skąd ściągniesz darmowe programy do tworzenia infografik?

W pełni darmowy program znajdziesz na tej stronie: http://www.easel.ly/

Programy z wersją podstawową – bezpłatną i rozszerzoną – za którą można dopłacić, znajdziesz pod tymi linkami:

http://piktochart.com/ 

https://infogr.am

Jest z czego wybierać! Powodzenia.

tekst: Marta Szyszko

Comments

comments