skąd brać unikalną i darmową treść na bloga

Skąd czerpać unikalne i darmowe treści na bloga?

W jednym z moich ulubionych seriali padło sformułowanie: „Co robisz, gdy biznes zaczyna się kręcić? – Otwierasz kolejną myjnię w mieście”. Rok temu doszłam do podobnych wniosków, gdy zaczęłam zarabiać na najstarszym blogu. Od tamtej pory moim najważniejszym zadaniem stało się dostarczanie wysokiej jakości wpisów. Skąd brać unikalną treść na blogi?

Prywatne forum

Można powiedzieć, że w świecie wirtualnym wszystko już zostało powiedziane, a raczej napisane, dlatego kiepskim pomysłem jest przerabianie treści, które ktoś już wcześniej opublikował i są dostępne do publicznego wglądu. Wyjątek od tej reguły stanowią fora, do których mamy dostęp dopiero po zalogowaniu się. Można tam znaleźć treści, wiedzę, rady i pomysły oraz skany, które będą rzetelnym i unikalnym źródłem wiedzy.

Wywiad z ekspertem

Jeśli interesuje Cię jakiś temat i chcesz informacji z pierwszej ręki, skontaktuj się z ekspertem. Nie zakładaj z góry, że odmówi, nie znajdzie czasu, mi nic takiego się nie zdarzyło, najwyżej mail pójdzie w próżnię.

Pamiętniki pasjonata

Mam w gronie znajomych pasjonatów, którzy nie prowadzą blogów, ale piszą. Pamiętniki mojego brata z dalekich voyagy, artykuły podróży po Polsce i Europie mojej znajomej, przepisy koleżanki ze studiów, która musi radzić sobie z ograniczeniami w diecie u swoich dzieci. Te osoby bezinteresownie dzielą się ze mną treścią. Nie kręci ich prowadzenie własnych blogów, a możliwość trafienia do publikacji cieszy i rozwija.

skąd brać unikalną i darmową treść na bloga

Książki

Jeśli masz już trochę ruchu na blogu i sporo uu, spróbuj nawiązać współpracę barterową z wydawnictwem, które będzie podsyłać ci wybrane książki, w zamian za recenzje. Zaczerpnięty cytat jest bezpieczny, a książka stanowi dodatkowe natchnienie, gdy masz pustkę w głowie.

Zagraniczne strony

Znasz angielski? Obserwuj zagraniczne strony w podobnej branży. Nie ma mowy o plagiacie, skoro tłumaczysz z jednego języka na inny i opisujesz to po swojemu. Taki artykuł może być niezłą inspiracją i porcją unikalnej treści.

Webinary

W Sieci pojawia się coraz więcej możliwości uczestniczenia w darmowych webinarach. Niektóre firmy robią sobie w ten sposób darmową reklamę lub jest to część zaplanowanych działań marketingowych we współpracy z portalem. Jeśli tylko webinar był na wysokim poziomie, warto podzielić się wiedzą ze swoimi czytelnikami.

Spotkania ze znaną osobą

Zdarza się, ze w Twojej okolicy znana psycholog lub pisarka organizuje tematyczne spotkanie. Ja byłam na spotkaniu z Ewą Woydyłło i Katarzyną Miller, zanotowałam świetne cytaty i dodałam własne przemyślenia.

Życiowe doświadczenia

Odpowiadaj na własne potrzeby, pisz o tym, czego sama nie wiedziałaś, a zdobyte informacje uważasz za przydatne. Na blogach dzielę się unikalną wiedzą i doświadczeniem, którą zdobyłam jako mama, a także freelancerka współpracująca z agencją SEO.

Marta Szyszko

Co dodałabyś do tej listy?

Comments

comments