Group of Business People Working in the Office

Trzy sposoby na sukces w biznesie: social media, fotografia korporacyjna i ochrona marki

W dzisiejszych czasach założenie własnej działalności gospodarczej nie jest trudnym zadaniem. Większość urzędów wychodzi naprzeciw początkującym przedsiębiorcom i upraszcza niezbędne procedury. Twardym orzechem do zgryzienia jest natomiast utrzymanie firmy na rynku oraz zbudowanie wizerunku, który przyniesie sukces marce.

Według marketologów jednym z najważniejszych kroków do sukcesu jest opracowanie strategii i misji przedsiębiorstwa. Po ustaleniu wizji pora na marketing. Specjaliści twierdzą, że absolutnym minimum jest wykorzystanie mediów społecznościowych, dzięki którym oferta ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Ponadto na pozytywny wizerunek marki wpływa także fotografia korporacyjna, jaka pomaga w budowaniu zaufania. Nie bez znaczenia jest również ochrona marki – pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności.

Social media – pozwól poznać się z dobrej strony

Efektywność komunikacji i spersonalizowanie kontaktów sprawia, że blogi stały się jednym z najpopularniejszych sposobów poprawiania wyników finansowych wielu firm – mówi Zuzanna Mierzejewska w wywiadzie dla Nowego Marketingu. Według specjalistki prowadzenie bloga oraz strony firmowej na Facebooku, to jedne z najskuteczniejszych sposobów na zbudowanie mocnej pozycji marki w Internecie. Wszystko to za sprawą specyficznego rodzaju komunikacji w SM, która dociera do ogromnej liczby na całym świecie w krótkim czasie. Ponadto zaletą wykorzystywania mediów społecznościowych jest spontaniczność i aktywność użytkowników, co jest niezwykle ważnym aspektem budowania wizerunku firmy.

Fotografia korporacyjna – pokaż, że twój zespół to dobry zespół

Z kolei Bartek Kozłowski z portalu Portret24 przekonuje, że ważnym krokiem do wzmocnienia pozycji firmy na rynku jest fotografia korporacyjna. Ten rodzaj zdjęć określa bowiem charakter pracowników, ich zadania i miejsce w strukturze organizacji. To również świetny sposób na zaprezentowanie idei przedsiębiorstwa i zdobycie zaufanie potencjalnych klientów. Warto pamiętać, że fotografia korporacyjna (http://portret24.pl/portfolio/fotografia-korporacyjna/) przyda się również małym firmom, ponieważ podkreśli ich profesjonalizm i podniesie rangę na rynku. Jest ważnym elementem działań marketingowych, dlatego warto zaprosić do swojego biura specjalistę, który wykona zdjęcia na wysokim poziomie.

Ochrona marki – dbaj o swoje pomysły

Dbając o wizerunek firmy, warto pamiętać o logo oraz wszystkich znakach, które są wykorzystywane w przedsiębiorstwie. Rzecznik patentowy Mikołaj Lech w swoich poradnikach (dostępnych za darmo w sieci) przestrzega przed lekceważeniem ochrony własnej marki. Specjalista zauważa bowiem, że w ostatnim czasie zwiększyło się ryzyko kradzieży znaku towarowego. Problemem jest nie tylko wykorzystywanie loga przez inne firmy. Warto wiedzieć, że coraz częściej pojawiają się tzw. trolle patentowe, czyli grupy osób, które zastrzegają istniejące już znaki towarowe, a następnie wytaczają procesy osobom, które ich używają. Zarejestrowanie znaków nie jest trudne, a z pewnością zapewni bezpieczeństwo marce i pozwoli uniknąć jej oczerniania przez nieuczciwych użytkowników.

Silna pozycja konkurencyjna firmy jest dziś nierozerwalnie związana z jej wizerunkiem i postrzeganiem przez szeroko pojęte otoczenie, w którym funkcjonuje ze szczególnym naciskiem na klientów. Mnogość produktów oferowanych na rynku powoduje, że decyzje zakupowe podejmowane są bardzo często pod wpływem emocji, skojarzeń z daną marką i budują jej wyjątkowość. – to słowa Kingi Stopczyńskiej otwierające publikację Wykorzystanie social media w zarządzaniu wizerunkiem marki w sytuacji kryzysowej. Właśnie dlatego pierwszym krokiem do odniesienia sukcesu w biznesie jest wykorzystanie możliwości, jakie dają social media oraz zadbanie o profesjonalną fotografię korporacyjną. Te dwa aspekty pozwolą na bycie blisko klienta i zdobycie jego zaufania poprzez pokazanie firmowego ja. Warto o tym pamiętać, myśląc o sukcesie firmy.

Materiał partnera portalu

Comments

comments