georgia-de-lotz-741626-unsplash

Szybki sposób na przekazanie pieniędzy rodzinie za granicą

Wyjechałeś do Irlandii, by podreperować domowy budżet i szukasz sposobu na szybkie przekazanie pieniędzy rodzinie? Chcesz przekazać jak największą możliwą sumę, bo każdy grosz się liczy, więc martwisz się dodatkowymi opłatami za wykonanie operacji międzykrajowej? Oto kilka opcji.

Przekaz pieniężny

Choć nie oszczędzisz w ten sposób na swoim codziennym czasie, bo konieczna będzie w tym wypadku wycieczka do banku lub firmy oferującej usługi przekazu pieniężnego, to możesz wybrać wpłatę na czyjeś konto lub przekaz imienny do odbioru osobistego przez wskazaną osobę. Choć sama droga pieniędzy jest krótka i szybka, wymaga jednak zagospodarowania paru chwil. Oszczędzisz więc tylko finansowo.

Standardowe przelewy

Przy wykonywaniu tradycyjnych przelewów między różnymi bankami, są one księgowane według  sesji Elixir – ich tury odbywają się trzy razy dziennie: w okolicach południa, po południu i wieczorem. Jednak sesja ta obejmuje wpierw przekazy wychodzące, a następnie przychodzące. Stąd właśnie czas oczekiwania na nie, który niekiedy przekracza nawet całą dobę – a już zwłaszcza, gdy wykonamy przelew przed weekendem, wtedy czekanie może dobić nawet do trzech dni.

Inną kwestią pozostają koszty prowizji za przewalutowania oraz niekorzystne dla użytkowników kursy w banku. Choć irlandzkie banki należą do systemu SEPA (Single Euro Payment Area), który umożliwia dokonywanie przelewów między krajami Unii Europejskiej, w tym z Irlandii do Polski, to są one realizowane w euro. Dlatego dobrze jest przekazywać pieniądze na konto walutowe w polskim banku, w tej samej walucie – zarazem unikając opłat za przewalutowanie kwoty na złotówki po niekorzystnym kursie bankowym. Lepiej wymienić euro w kantorze po opłacalnych stawkach.

Wygodne przelewy

Sposobem na oszczędzenie i czasu, i pieniędzy są przelewy internetowe wykonywane za pośrednictwem operatorów płatności online, sprawdź tutaj jednego z nich. By dokonać przekazu, trzeba jedynie dostępu do sieci i konta bankowego w wersji on-line oraz  założonego konta na stronie z płatnościami. Bez ruszania się z domu, bez wycieczek do banku, możesz przelać pieniądze do odbiorcy w mniej niż sześćdziesiąt sekund. Pieniądze zostaną zaksięgowane na drugim koncie natychmiastowo. Będziesz potrzebować tylko trzech prostych danych – kwoty, nazwy odbiorcy oraz numeru konta.

Gdy nie masz jak zalogować się do sieci, przelew za pośrednictwem strony takiej, jak EasySend możesz zlecić telefonicznie. Jeśli problemem będzie tylko dostęp do konta bankowego, istnieje opcja zlecenia wykonanego poprzez e-mail. Opłaty za sam przelew są naprawdę niskie, a na pewno korzystniejsze niż w banku – a kursy walutowe o wiele korzystniejsze. Nie zaskoczą Cię także ukryte koszty za dodatkowe operacje bankowe. Niespodzianką mogą być jedynie promocje czy możliwe do wylosowania bonusy (np. gift karty).

Sposobów na przekazanie pieniędzy rodzinie jest kilka. Musisz rozważyć, czy chcesz oszczędzić tylko na czasie swoim i bliskich, czy także przekazać im możliwe jak największą sumę. Jeśli obydwie opcje są dla Ciebie ważne, najlepiej będzie, jeśli postawisz na bezprowizyjne wygodne przelewy online, w których nie zaskoczą Cię ukryte opłaty.

Comments

comments