Telefon i tablet dla freelancera-narzędzia, bez których nie wyobrażam sobie pracy

Smartfon to najlepszy przyjaciel freelancera. Jeśli akurat odbieram dzieci ze szkoły i ugrzęznę w szatni, mogę sprawdzić maile, odpisać klientowi, zanotować pomysł na tekst lub przeczytać wpis na którymś z ulubionych blogów. Jeśli też nadarza się niepowtarzalna okazja do zrobienia zdjęcia, a nie mam ze sobą lustrzanki, mogę polegać na aparacie w telefonie i to nie byle jakim!

Smartfon X4 Soul Lite 4GB

smartfon dla freelancera
Do tego modelu przekonuje mnie podwójny aparat na odwrocie obudowy i jeden przedni, którego zaletą jest to, że oddaje wiernie kolory dzięki dwubarwnej lampie błyskowej LED. Na odwrocie smartfona znajdują się aż dwa obiektywy. Drugi zbiera dane o głębi ostrości i umożliwia rozmazanie dowolnego obiektu już po zrobieniu zdjęcia. Ponieważ jestem kobietą, przekonała mnie też złoto czarna obudowa-synonim elegancji i profesjonalizmu. Nie powstydziłabym się tego modelu na spotkaniu biznesowym. Kolejną zaletą jest jego pojemny akumulator, który pozwala ściągać pliki, odpowiadać na maile, tworzyć teksty bez obaw, że za chwilę padnie. Do smartfona dostęp umożliwiają linie papilarne, żadnego wpisywania haseł. Ma to dla mnie znaczenie nie tylko ze względu na bezpieczeństwo prywatnych wiadomości, danych moich klientów, ale też z prozaicznej przyczyny, gdy gdzieś go zostawię, nie otrzymam rachunku o wartości ZUS-u.
Poza smartfonem, bez którego nie wyobrażam sobie codziennego funkcjonowania, najlepszym przyjacielem freelancerki jest tablet. To stosunkowo niedrogi sprzęt (w porównaniu z laptopem), na którym można rysować, odtwarzać bajki i korzystać z internetu, jednocześnie blokując nieodpowiednie treści. Tablet pozwala też uwiecznić niezapomniane chwile. Sama daję go dzieciom, gdy gdzieś jedziemy lub mam sporo pracy. Oczywiście warto pamiętać o zdrowym umiarze. Mój typ to:

Tablet Viva C702

black_white
To sprzęt w rozsądnej cenie i można przeboleć, jeśli dziecko zaleje go herbatą. Ten model można zabrać ze sobą wszędzie-zmieści się w kobiecej torebce. Posiada 7-calowy wyświetlacz i Androida, który zapewnia mu płynne funkcjonowanie i szybko dostęp do informacji. 1GB pamięci RAM i dobry procesor pozwalają cieszyć się grami i przeglądać filmiki na Youtube. Ten tablet można postawić na półce jako cyfrową ramkę na zdjęcia, która wyświetla niezapomniane momenty. W tym celu należy uruchomić wygaszacz ekranu.

Opisane sprzęty kupisz w sklepie: https://www.allview.pl

Wpis we współpracy z allview.pl

Comments

comments