niedosko-screen

Top 3 bezpłatne szablony WordPressa

Moje blogi nie raz przechodziły wizualną metamorfozę. Z jednej strony potrzebowałam odmiany, z drugiej czegoś mi w nich brakowało. Jestem zdania, że blog na najprostszym szablonie, ale ze świetnymi treściami ma szansę się obronić, ale dlaczego nie zjeść ciastka i nie mieć ciastka?

Za unowocześnianiem szablonów przemawia też inny argument – layouty z wersją mobilną są honorowane przez wujka Google, dzięki czemu wyskoczą wyżej w wyszukiwarce.

Moje TOP 3 bezpłatne szablony WordPressa.org, na których obecnie pracuję, to:

1.HarmonUX Core

niedosko-screen

2.WP Fan Zone

KwEB-screen

3.Fly Mag

TII-screen

Co je łączy?

Od początku zależało mi na portalowym wizerunku blogów. Chciałam, żeby posty ułożone były w dwóch kolumnach, a nie jeden pod drugim, a także, by przesuwały się w sliderze, dzięki czemu mogą wpaść w oko Czytelnikowi, ale też potencjalnemu reklamodawcy.

Absolutną koniecznością jest czytelne menu, dodając różne kategorie, sygnalizujesz tematykę bloga, ale też stwarzasz przestrzeń dla reklamodawców, którzy wyobrażą sobie swoją reklamę w konkretnym dziale, np. podróżniczym lub ‚zdrowie i uroda’. Ważne, by menu wyglądało dobrze, gdy wprowadzisz tylko kilka działów. Mam tu na myśli brak niezagosporowanej przestrzeni po prawej stronie w pasku menu. Na moich 3 szablonach nie odznacza się „za krótkie menu”, ale bywały takie, na których różnica rzucała się w oczy.

Nie bez znaczenia była dla mnie możliwość dodania swojego logo, to naprawdę nadaje profesjonalizmu i przyspiesza proces budowania marki osobistej.

Ważna jest oczywiście przestrzeń na banery, gdzie możesz publikować logo indywidualnego klienta, ale też reklamy Google. Jeśli okienko Google jest w podobnym formacie, co neutralne wpisy i zainteresuje Czytelnika, zwiększasz szansę na kliknięcie, a tym samym na zarobek. Taki efekt umożliwił mi szablon Fly Mag.

Zwróć uwagę, czy szablon wyświetla zdjęcia w dobrej rozdzielczości, zamiast je spłaszczać i zniekształcać, wszystkie trzy są pod tym względem niezawodne.

Ponieważ są to bezpłatne szablony, mają swoje wady…

HarmonUX Core dysponuje powiązanymi postami pod każdym artykułem (to pozwala zwiększyć czas użytkownika na stronie), ale banery reklamowe można opublikować tylko w bocznym panelu. Fly Mag wolno się ładuje, jeśli w sliderze pojawia się 6 wpisów, w związku z czym zrezygnowałam z ruchomej wersji. Do WP Fan Zone ciężko się przyczepić, we wszystkich trzech brakuje mi jednak wtyczek do portali społecznościowych pod każdym wpisem.

Dlaczego każdy blog prezentuje się na innym szablonie?

Zależy mi, by każdy z blogów miał indywidualny charakter. Zarówno pod względem treści, jak i layoutu staram się stworzyć osobne marki.

Jakiego szablonu używasz? Spełnia Twoje wymagania? Na co zwróciłaś uwagę podczas wyboru szablonu?

Marta Szyszko

Comments

comments