wskazówki SEO dla początkujących blogerów

Pozycjonowanie strony – top 6 wskazówek SEO dla blogerów

Dodając wpis w technologii WordPress, możesz przy pomocy kilku prostych działań zwiększyć szanse na to, że czytelnik trafi na Twoją stronę z wyszukiwarki Google. Jak to zrobić? Zadbaj o pozycjonowanie swojej strony!

Słowa kluczowe

Zastanów się jakie słowa kluczowe (te, które czytelnik wpisuje do wyszukiwarki) oddadzą treść Twojego posta? Jeśli piszesz o sposobach na organizację czasu pracy w domu, najlepiej zadać w tytule pytanie, które zada osoba szukająca informacji na ten temat, np. Jak zwiększyć efektywność pracy w domu lub jak osiągać lepsze wyniki w pracy zdalnej. Sprawdź swoje przypuszczenia, posługując się planerem słów kluczowych Google. W ten sposób poznasz realne zapotrzebowanie na daną tematykę oraz dowiesz się, jakie słowa kluczowe odniosą do artykułu. Czytaj także: http://kobietawe-biznesie.pl/planer-slow-kluczowych-google-sprawdz-zainteresowanie-swoim-biznesem/

Nasycenie słów kluczowych

Gdy już poznasz zaintereoswanie internautów tematem oraz zdecydujesz się na najskuteczniejsze słowa kluczowe, zadbaj o ich odpowiednie nasycenie w tekście. Google od dawna nie honoruje wpisów, w których nachalnie powtarzają się pewne słowa kluczowe, coraz lepiej czyta synonimy, dlatego tak ważne jest trzymać się tematu. Odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi sprawdzisz instalując wtyczkę Yoast SEO.

seo

Tytuł ma znaczenie

Formułując tytuł, główne słowo kluczowe umieść na samym początku. Jeśli jest nim zarabianie na blogu, przykładowy tytuł to: Zarabianie na blogu – jak wejść na rynek?

Stawiaj na jakość

Poruszaj tematy, na które jest zapotrzebowanie, jeśli temat jest mocno wyeksploatowany w sieci, postaraj się podjąć go w unikalny sposób, czyli taki, który wywoła do tablicy czytelników i sprawi, że post rozejdzie się mediach społecznościowych. Co jakiś czas poprawiaj swoje wpisy, dodawaj nowe informacje i kasuj te, które się zdezaktualizowały.

dobra pozycja w Google

Dodaj tagi

Np. efektywna praca w domu, wskazówki do pracy zdalnej, popraw wyniki pracy w domu, etc. Postaraj się dodać co najmniej trzy tagi.

Ostrożnie z linkami

Aktywne linki do innych stron dodawaj tylko, jeśli ktoś za nie płaci. Jeśli przeprowadzasz wywiad, ustaw atrybut no follow, który nie obniża pozycjonowania: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-linkowac-zeby-google-nie-dodal-naszej-strony-do-spamu/

Pozycjonowanie bloga to połowa sukcesu, jeśli sprawdzisz źródła ruchu na swojej stronie, przekonasz się, że to Google jest twoim największym sprzymierzeńcem.

Marta Szyszko

foto: http://pixabay.com/

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments

 • I pomyśleć że o istnieniu tego typu trików dowiedziałam się dopiero jakiś tydzień temu, podczas gdy dla większości ludzi to oczywista oczywistość 😉

  • Kobieta w e-biznesie

   dla mnie jest to oczywistość, bo od 3 lat zajmuję się tym dla agencji marketingowej, ale prawda jest taka, że ciężko nadążyć za wujkiem Google:) no worries

 • Podstaw SEO wciąż się uczę, dostosowywanie wpisów pod tym względem idzie mi średnio, ale staram się poszerzać wiedzę na ten temat. Świetne zmiany na blogu, teraz jest o niebo lepiej!

  • Kobieta w e-biznesie

   dzięki 🙂

 • Fajne porady, podobno opis alt do zdjecia lepiej by nie zawieral polskich znakow i spacji (wyszukiwarki lepiej go rozumieja). Ostatnio pracuje nad pozycjonowaniem swoich blogow, ale to mozolna praca, szczegolnie gdy trzeba poprawiac starsze wpisy, lepiej dobrze zoptymalizowac tekst pod wyszukiwarki od razu na etapie pisania. Pozdrawiam serdecznie. Mam nadzieje, ze przejde przez Captche. Beata

 • „Aktywne linki do innych stron dodawaj tylko, jeśli ktoś za nie płaci. „, a w linkowanym tekście piszesz, że „Teksty reklamowe i gościnne, które linkują stronę klienta z atrybutem do follow” Google uważa za nielegalne. Czyli w końcu gdzie ustawiać do follow, a gdzie lepiej nie?

  • do follow jest wymagane przez klientów, jednak miejmy na uwadze, że to obniża pozycjonowanie, więc ustawiaj tylko w tym konkretnym przypadku. Jak dodajesz wywiad i linkujesz kogoś gościnnie – sprawdzi się no follow.