wskazówki SEO dla początkujących blogerów

Pozycjonowanie strony – top 6 wskazówek SEO dla blogerów

Dodając wpis w technologii WordPress, możesz przy pomocy kilku prostych działań zwiększyć szanse na to, że czytelnik trafi na Twoją stronę z wyszukiwarki Google. Jak to zrobić? Zadbaj o pozycjonowanie swojej strony!

Słowa kluczowe

Zastanów się jakie słowa kluczowe (te, które czytelnik wpisuje do wyszukiwarki) oddadzą treść Twojego posta? Jeśli piszesz o sposobach na organizację czasu pracy w domu, najlepiej zadać w tytule pytanie, które zada osoba szukająca informacji na ten temat, np. Jak zwiększyć efektywność pracy w domu lub jak osiągać lepsze wyniki w pracy zdalnej. Sprawdź swoje przypuszczenia, posługując się planerem słów kluczowych Google. W ten sposób poznasz realne zapotrzebowanie na daną tematykę oraz dowiesz się, jakie słowa kluczowe odniosą do artykułu. Czytaj także: http://kobietawe-biznesie.pl/planer-slow-kluczowych-google-sprawdz-zainteresowanie-swoim-biznesem/

Nasycenie słów kluczowych

Gdy już poznasz zaintereoswanie internautów tematem oraz zdecydujesz się na najskuteczniejsze słowa kluczowe, zadbaj o ich odpowiednie nasycenie w tekście. Google od dawna nie honoruje wpisów, w których nachalnie powtarzają się pewne słowa kluczowe, coraz lepiej czyta synonimy, dlatego tak ważne jest trzymać się tematu. Odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi sprawdzisz instalując wtyczkę Yoast SEO.

seo

Tytuł ma znaczenie

Formułując tytuł, główne słowo kluczowe umieść na samym początku. Jeśli jest nim zarabianie na blogu, przykładowy tytuł to: Zarabianie na blogu – jak wejść na rynek?

Stawiaj na jakość

Poruszaj tematy, na które jest zapotrzebowanie, jeśli temat jest mocno wyeksploatowany w sieci, postaraj się podjąć go w unikalny sposób, czyli taki, który wywoła do tablicy czytelników i sprawi, że post rozejdzie się mediach społecznościowych. Co jakiś czas poprawiaj swoje wpisy, dodawaj nowe informacje i kasuj te, które się zdezaktualizowały.

dobra pozycja w Google

Dodaj tagi

Np. efektywna praca w domu, wskazówki do pracy zdalnej, popraw wyniki pracy w domu, etc. Postaraj się dodać co najmniej trzy tagi.

Ostrożnie z linkami

Aktywne linki do innych stron dodawaj tylko, jeśli ktoś za nie płaci. Jeśli przeprowadzasz wywiad, ustaw atrybut no follow, który nie obniża pozycjonowania: http://kobietawe-biznesie.pl/jak-linkowac-zeby-google-nie-dodal-naszej-strony-do-spamu/

Pozycjonowanie bloga to połowa sukcesu, jeśli sprawdzisz źródła ruchu na swojej stronie, przekonasz się, że to Google jest twoim największym sprzymierzeńcem.

Marta Szyszko

foto: http://pixabay.com/

Comments

comments