summer-814679_1920

Jak zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe?

Urlop to czas, gdy nie odmawiamy sobie przyjemności. Jak rozsądnie oszczędzać na wakacjach, aby z jednej strony nie liczyć każdego wydatku, a z drugiej uniknąć debetu na koncie? Poznaj 4 proste sposoby, dzięki którym wakacyjny budżet pozostanie pod kontrolą.

Korzystaj z okazji – poznaj oferty last minute

Jeżeli masz zamiar spędzić wakacje w jednym z popularnych zagranicznych kurortów, nie kupuj wczasów z wyprzedzeniem, ale zaczekaj na oferty last minute. Każde biuro podróży ponosi koszty związane z organizacją wyjazdu, np. opłaca hotel, w którym goście zostaną zakwaterowani. Gdy na dany wyjazd agencja turystyczna nie ma pełnego obłożenia, obniża cenę wycieczki. Czasem rabat wynosi nawet 50 proc. ceny regularnej!

Chociaż wczasy last minute to bardzo kusząca opcja, nie można zapomnieć o wadzie tego rozwiązania. Oferty last minute pojawiają się na kilka dni przed planowaną datą wyjazdu. W takiej sytuacji trzeba działać szybko. Zorganizowanie urlopu, wymiana walut czy pakowanie walizek – na to wszystko czasu jest niewiele.

Airbnb lub Couchsurfing – gdy organizujesz wyjazd samodzielnie

Wyjazd z biurem podróży jest wygodny, ale nie sprawdza się w przypadku osób, które zamierzają przede wszystkim zwiedzać mało uczęszczane miejsca i poznawać lokalne zwyczaje. Jeżeli zdecydowałeś, że samodzielnie zorganizujesz sobie wakacje za granicą, możesz sporo zaoszczędzić na noclegu. Aby zarezerwować pokój w hotelu lub prywatnym domu, skorzystaj z serwisów pośredniczących między turystami a właścicielami nieruchomości, np. Airbnb.

Chcesz nie tylko zwiedzać wybrany zakątek świata, ale także lepiej poznać jego mieszkańców? Skorzystaj z serwisu Couchsurfing, który promuje ideę bezpłatnej gościny u osób prywatnych. W ten sposób możesz znaleźć darmowy nocleg w dowolnym kraju.

Nie stołuj się na mieście, gotuj samodzielnie

Wyjeżdżając do jednego z egzotycznych krajów, z pewnością będziesz chciał spróbować tamtejszych specjałów. Jeżeli jednak stawiasz na wakacje w Europie i nie będziesz nocował w hotelu, możesz samodzielnie przyrządzać posiłki. W ten sposób również sporo zaoszczędzisz – posiłek na mieście w dobrej, renomowanej restauracji może być bardzo kosztowny.

Nastawiasz się na błogi odpoczynek na plaży? Jeżeli wybierasz się do jednego z popularnych kurortów z biurem podróży, rozważ zakup wczasów w opcji all inclusive. Chociaż są one droższe, zapewnisz sobie dostęp do całodniowego wyżywienia, napojów, a czasem również alkoholu.

Walutę kup w kantorze internetowym

Najtańszy kantorem jest kantor online. Dolary amerykańskie, funty brytyjskie czy euro – w kantorze internetowym potrzebną walutę możesz zakupić po atrakcyjnym kursie. Ile możesz w ten sposób zaoszczędzić? Jak można przeczytać na stronie internetowej kantoru Rkantor.com, nawet do 9,5 proc. wymienianej sumy.

Rkantor.com proponuje klientom jednak więcej niż tylko waluty po dobrych cenach. Jeżeli na wakacje zamierzasz zabrać ze sobą gotówkę, zakupione środki możesz bezpłatnie odebrać w wybranym oddziale banku BNP Paribas. Alternatywą jest wypłata pieniędzy w jednym z 6500 bankomatów należących do sieci Euronet (usługa jest dostępna jedynie w PLN i EUR).

Comments

comments