e lokata

Co zrobić z nadwyżkami pieniędzy? Lokata-bezpieczna inwestycja

W życiu każdego przedsiębiorcy przychodzi taki moment, że jest na plusie, a jego konto zasilają dodatkowe pieniądze. Środki  nieoprocentowane, trzymane na koncie bieżącym tracą na wartości ze względu na inflację. Jednym ze sposobów na inwestowanie nadwyżek oszczędności są lokaty.

Lokata należy do najbezpieczniejszych form inwestycji, nie możemy stracić pieniędzy, a jedynie zyskać. Nawet jeśli zerwiemy lokatę przed terminem, bank wypłaci całą zainwestowaną kwotę, w takim przypadku może jednak nie wypłacić odsetek. Choć zysk z lokaty jest niewysoki, to pozwala zmniejszyć straty spowodowane inflacją, a nawet być na plusie. Z powodu inflacji tracisz rocznie około 2% swoich oszczędności (tyle ile wynosi inflacja).

 Wiele razy słyszałam opinie, że ze względu na niewysoki zysk z lokat, nie warto ich nawet zakładać, ale to na ogół mówią osoby, które nic nie robią z oszczędnościami albo inwestują na giełdzie, tracąc przy tym spore kwoty. Lepszy mały zysk, niż żaden. Jeśli mamy czas edukować się z innych form inwestowania, dysponujemy sporymi kwotami i odniesiemy przy tym większe zyski niż z lokaty, nic nie stoi na drodze, by inwestować na przykład w nieruchomości. Jeśli jednak mamy wolne środki na koncie i nic z nimi nie robimy, krytykując te, czy inne formy inwestowania, to tracimy pieniądze i czas.

Od czego zależą zyski z lokaty?

  • Zyski zależą od wysokości oprocentowania lokaty i od poziomu inflacji. Oprocentowanie powyżej poziomu inflacji pozwala uniknąć straty wartości pieniądza i być na plusie.
  • Zysk z lokaty zależy od wysokości kwoty, którą decydujemy się zdeponować. Im więcej pieniędzy uzbierasz i „zamrozisz”, tym większe zyski będziesz czerpać. Możesz przedłużyć lokatę o kolejne miesiące po upływie jej terminu, a odsetki otrzymasz na konto lub możesz wydać oszczędności.

E-lokata Na plusie od Banku Ochrony Środowiska

Ciekawym produktem dla osób, które zaoszczędziły minimum tysiąc złotych, a chcą zainwestować kwotę nie większą niż 100 tysięcy złotych, jest E-lokata Na plusie od Banku Ochrony Środowiska. Pieniądze zamrażasz na minimum trzy miesiące, a oprocentowanie może wynieść aż do 2,80 % w skali roku. Lokatę założysz online, bez wychodzenia z domu.

e-lokata na plusie

E-lokata na plusie zdobyła prestiżową nagrodę w rankingu „Najlepsze lokaty bez dodatkowych warunków” dziennika Rzeczpospolita w kategorii lokat 3-miesięcznych z wkładem 10.000 zł. Jej zaletą jest to, że minimalny próg wpłaty wynosi 1000 zł, a pieniądze zamrażane są tylko na 3 miesiące. Sprawdź szczegóły tu: http://fromfb.com/fq1cw4u7

Bank Ochrony Środowiska od ponad 25 lat inspiruje klientów do oszczędzania i czerpania zysków z proekologicznej postawy. Bank przeznaczył już 18,6 miliardów złotych na projekty ekologiczne. Obserwuj BOŚ na Facebooku, Twitterze, LinkedIn;

Lokata to rozwiązanie dla osób, które cenią bezpieczeństwo i przewidywalność, a nie dysponują sporymi kwotami na inne inwestycje, jak na przykład nieruchomości, i nie mają czasu śledzić giełdy, ani edukować się w zakresie inwestowania. Gdy trzymamy pieniądze na lokacie, nie kusi nas, by je wydawać. Postawienie sobie celu inwestycji, np. wakacje, remont, samochód lub rozwój biznesu przybliża do nas nasze marzenia.

Marta Szyszko

wpis we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska

Comments

comments