Paczka do Niemiec

Przesyłki międzynarodowe są oczywiście droższe niż krajowe, ale jeśli skorzysta się z usług brokera kurierskiego, to można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Atrakcyjne ceny sprawiają, że nie ma problemów z wysyłaniem paczek do bliskich przebywających na emigracji w Niemczech. Jeśli zawartość paczki nie jest podatna na uszkodzenia i nie ma wysokiej wartości, to nie trzeba nawet wykupywać ubezpieczenia, dzięki czemu koszt wysyłki będzie jeszcze niższy. Niemcy nie są daleko, więc paczka dotrze do miejsca docelowego bardzo szybko.

Ile zajmuje dostawa paczki do Niemiec?

Standardowy termin dostawy przesyłki z Polski do Niemiec wynosi dwa dni robocze. Czas ten może oczywiście ulec wydłużeniu lub skróceniu, zależy to od wielu czynników. Duże znaczenie ma odległość do pokonania od nadawcy paczki do adresata. Jeśli zamieszkuje on tereny wiejskie, to przesyłki kurierskie mogą dotrzeć do niego z pewnym opóźnieniem, ale nie powinno być to więcej niż jeden dzień roboczy. W cierpliwość muszą uzbroić się osoby, które wysyłają paczki w późnych godzinach wieczornych lub tuż przed weekendem.

Przesyłka będzie musiała przeleżeć w oddziale firmy kurierskiej, zanim ruszy w dalszą drogę. Dni świąteczne również wydłużają czas dostawy. Jeśli paczka ma dotrzeć do odbiorcy jak najszybciej, to warto wybrać priorytet, dzięki czemu jej dołączenie zajmie tylko jeden dzień roboczy.

Jak szybko wysłać przesyłkę do Niemiec i nie przepłacić?

Niezależnie od tego, czy jest się klientem indywidualnym, czy biznesowym, można skorzystać z usług brokera kurierskiego, co pozwoli na szybkie i tanie wysyłanie paczek między innymi do Niemiec. W każdym przypadku można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Są to wystarczające argumenty do tego, aby skorzystać z usług Allekurier. Umożliwia nadawanie listów i paczek (zarówno krajowych, jak i zagranicznych) taniej nawet o 70% niż bezpośrednio u przewoźników. Broker kurierski współpracuje ze sprawdzonymi firmami kurierskimi, ale jest w stanie zaoferować zdecydowanie niższe ceny. Nikt nie lubi przepłacać, dlatego warto skorzystać z najekonomiczniejszej metody wysyłki. Trzeba zapakować odpowiednio przesyłkę, a potem można przystąpić do jej wyceny. Na Allekurier wystarczy podać wagę i wymiary przesyłki oraz kraj jej doręczenia, aby wycenić paczkę.

Możliwe jest wybranie jednego z wielu przewoźników, a każdy z nich oferuje inny cennik. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza nadania, co wymaga podania danych osobowych i adresowych zarówno nadawcy przesyłki, jak i jej odbiorcy. Wybiera się także datę i godzinę odbioru paczki przez kuriera. Potrzebny będzie ten numer telefonu i adres e-mail.

Następnie pozostaje wybranie dogodnego sposobu płatności, a po opłaceniu przesyłki na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany międzynarodowy list przewozowy. Jest to dokument zawierający wszystkie niezbędne dane do dostarczenia przesyłki pod wskazany adres. Trzeba wobec tego wydrukować go i przykleić na paczkę. Na koniec pozostaje poczekać na kuriera, który odbierze przesyłkę, co jest jednoznaczne z rozpoczęciem jej podróży do adresata.

Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji na temat tego jak wysyłać paczki do Niemiec, z jakimi wiąże się to kosztami, jak uniknąć większych opłat i czego nie może zawierać paczka, to warto zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie https://allekuier.pl. Z poradnika można też dowiedzieć się tego, jak prawidłowo przygotować paczkę do Niemiec i co zrobić, aby była jak najtańsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here