Praca w sprzedaży

Każdego dnia w Polsce powstaje wiele nowych firm, które pragną dostarczyć klientom wysokiej jakości produkty lub usługi. Rodzi to potrzebę zatrudnienia wielu specjalistów ds. sprzedaży.

W tym artykule dowiesz się, czym się charakteryzuje praca w sprzedaży, jakie są zarobki na tym stanowisku, oraz gdzie szukać ofert pracy związanych z tym zawodem.

Spis Treści

Czym charakteryzuje się praca w sprzedaży?

Specjalista ds. sprzedaży to osoba, której zadaniem jest dopasowanie do klienta odpowiedniej oferty i przekonanie go do zakupu. Aby tego dokonać, sprzedawca musi zbadać potrzeby osoby kupującej, przedstawić jej możliwe rozwiązania, a następnie zbić ewentualne obiekcje i dokonać zamknięcia sprzedaży.

Praca w sprzedaży może przybierać różny charakter. Sprzedawca może wykonywać swój zawód w sklepie stacjonarnym, umawiać się na spotkania z klientem w wyznaczonym czasie i miejscu, a także pracować w call center i oferować swoje produkty telefonicznie.

Warto sprawdzić oferty pracy w sprzedaży na GoWork aby dowiedzieć się w jakich branżach specjaliści ds. sprzedaży są najbardziej poszukiwani.

Jakie cechy powinien mieć dobry sprzedawca?

Cechy wymieniane przez pracodawców, jakimi powinien odznaczać się kandydat na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży to odporność na stres, komunikatywność, otwartość, samodzielność, umiejętność wyznaczania celów i umiejętność pracy pod presją czasu.

Do pracy w sprzedaży potrzebna jest również doskonała znajomość produktów oraz technik sprzedażowych. Dlatego, zanim kandydat podejmie pracę, często musi ukończyć odpowiednie szkolenia. Doświadczenie zawodowe przeważnie nie jest wymagane.

Zarobki na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży

Kolejną ważną kwestią jest to, ile zarabia specjalista ds. sprzedaży. Na jego wypłatę składa się podstawa godzinowa, prowizja za sprzedane produkty lub usługi oraz premie za wykonanie celu sprzedażowego.

Elastyczność zarobków w tym zawodzie jest jego ogromną zaletą, ponieważ to, ile pieniędzy na koniec miesiąca otrzyma sprzedawca, zależy w dużej mierze od jego zaangażowania w wykonywaną pracę oraz chęci do stałego polepszania swoich umiejętności sprzedażowych. Mediana wynagrodzeń specjalistów ds. sprzedaży wynosi 4 510 zł brutto.

Jeśli pracownik przechodzi gorszy okres w swoim życiu i jego wyniki w danym miesiącu nie były zbyt dobre, to i tak będzie w stanie zaspokoić swoje bieżące potrzeby, ponieważ otrzyma wynagrodzenie podstawowe.

Wiedząc już, czym zajmuje się specjalista ds. sprzedaży oraz ile może zarobić, kandydat będzie musiał znaleźć odpowiednie ogłoszenia związane z tą pracą.

Jednym z miejsc, w którym warto szukać ogłoszeń dotyczących zawodu sprzedawcy, jest serwis GoWork. Oferty pracy w sprzedaży na GoWork znaleźć można w zakładce „praca”.

Na koniec artykułu pozostaje mi życzyć powodzenia w poszukiwaniu nowej pracy oraz wielu sukcesów w sprzedaży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here