Pojemniki plastikowe do transportu towarów

Przechowywanie towarów w magazynie i ich transport powinny odbywać się w ściśle określonych warunkach. Trzeba brać pod uwagę przede wszystkim zabezpieczenie zawartości, oraz odpowiednie składowanie zwłaszcza w magazynach, które mają małe powierzchnie. pojemniki produkcyjne pomagają zachować porządek i zapobiegają jego zniszczeniu.

Co to są pojemniki produkcyjne?

Skrzynki plastikowe producent tworzy tak, aby były trwałe, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu higieny. Oprócz tego powinny być łatwe w obsłudze, funkcjonalne i odporne na warunki atmosferyczne. Zabezpieczają towar przed zabrudzeniem lub uszkodzenie. Posiadają uchwyty ergonomiczne, które ułatwiają ich transport, a niektóre z pojemników mogą mieć pokrywki. Wszystkie pojemniki, które przechowywać będą jedzenie powinny mieć atesty.

Jakie mamy rodzaje pojemników produkcyjnych?

Najpopularniejsze są pojemniki siatkowe, niestety mają pewne ograniczenia. Są bardzo wygodne w transporcie i lekkie, niestety ich zawartość musi być większa niż oczka. Nadają się do transportu np. pieczywa, lub warzyw i owoców, ponieważ cyrkulacja powietrza zapewnia świeżość towarów. Mniejsza ich wersja to kosze siatkowe.Do transportu materiałów sypkich producent pojemników plastikowych stworzył pojemniki blaszane, a także skrzynie metalowe. Są one bardzo praktyczne, ponieważ chronią przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Najpopularniejsze są Pojemniki produkcyjne z tworzyw sztucznych, czyli plastiku. Wykorzystywane są w wielu branżach przemysłowych. W magazynach, zwłaszcza tych, których powierzchnia jest mocno ograniczona stosuje się plastikowe pojemniki składane. Przeznacza się je przeważnie do automatycznej obsługi magazynowej. Mało miejsca zajmują również pojemniki sztaplowalno- gniazdowe. Możne je wkładać jeden w drugi.Pojemniki produkcyjne z pokrywką sprawdzą się tam, gdzie konieczne jest zachowanie najwyższej ochrony towaru przed zabrudzeniem, albo uszkodzeniem w trakcie przechowywania. Pojemniki VDA zastosowanie znajdują głównie w przemyśle motoryzacyjnym. Optymalizują łańcuch logistyczny pomiędzy producentem, samochodów a dostawcami i służą do przechowywania drobnych elementów. Skrzynki przegrodowe mogą mieć pełne ścianki, które umożliwiają naklejanie etykiet. Pojemniki mogą być również dedykowane, które zaprojektowane są zgodnie z planem klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here