Razem z przyjściem wiosny wszystko odżywa. Także powinniśmy poczuć przypływ dobrej energii i wykorzystać ten czas z korzyścią dla siebie. Może to odpowiedni czas na znalezienie nowego hobby lub rozwijanie swojej pasji. Oto kilka porad, jak znaleźć taką, która najlepiej nam odpowiada.

Pasja dla siebie – wybierz coś oryginalnego

Z pomocą w znalezieniu sobie zainteresowania, które jest skrojone na miarę mogą pomóc grupy internetowe lub wydarzenia, które pojawiają się na przykład na Facebooku. Nigdy nie mieliśmy okazji odpowiedzieć na zew przygody? Najwyższy czas, by przestać ignorować to wołanie. Jeśli nie mamy znajomych, którzy mają czas i ochotę, to pełno jest wydarzeń, które mogą nas zainteresować. Spływ kajakowy dla singli? Dlaczego nie! Nie tylko będziemy mieli okazję aktywnie spędzić miłe chwile, ale także poznać ludzi, którzy zarażą nas swoją pasją. Nie tylko internetowe grupy pomogą nam rozwinąć skrzydła. Wiele domów kultury posiada bogatą ofertę, która adresowana jest do pasjonatów różnych dziedzin. Zloty miłośników mangi, kursy tańca towarzyskiego, pokazy filmów niezależnych. Do wyboru – do koloru. Mamy spore szanse znaleźć tam coś, co złapie naszą uwagę.

Możesz zostać artystą

Jeśli mieliśmy ochotę (ale nigdy odwagę), by realizować się artystycznie spróbujmy odszukać swoje medium. Wiele muzeów udostępnia swoje zbiory w Internecie. Możemy wybrać się na wirtualną wycieczkę do Luwru i szukać tam inspiracji dla naszych zapędów. Rzeźba, malarstwo, taniec – wszystko jest z zasięgu ręki. Nie musimy od razu stworzyć pomnika Dawida, ale możemy spróbować sił z gliną lub modeliną.

Jeśli „wyrośniemy” z małych form zaryzykujmy i krok po kroku doskonalmy warsztat w coraz bardziej skomplikowanych formach wyrazu. Kursy garncarstwa często organizowane są w skansenach, czy innych ośrodkach promujących lokalną kulturę. Jeśli mamy ubrania, które zaczęły nas nudzić, a nie boimy się na nich „eksperymentować” zawsze możemy spróbować dać im nowe życie przez przerobienie ich. Dajmy się ponieść fantazji!

Wybierz aktywność fizyczną

Sport jest świetnym sposobem na zachowanie formy, dobrej kondycji i świetnej figury. Jeśli na samą myśl o przebiegnięciu maratonu pocimy się warto przemyśleć inne formy aktywności. Coraz popularniejszy staje się slackline. To rodzaj ćwiczeń, które polegają na budowaniu balansu i świadomości ciała przy pomocy elastycznej liny. Chodzi tu o to, by zachowując równowagę spacerować z jednego końca na drugi. Jeśli nasze marzenia o cyrkowej karierze były zbyt odlegle, możemy je chociaż trochę przybliżyć ucząc się takich akrobacji. Żeby rozładować napięcie i stres pomóc może sesja na strzelnicy. Nawet jeżeli nigdy przedtem nie mieliśmy do czynienia z bronią wykwalifikowana obsługa z pewnością wyjaśni nam wszystko od A do Z. Jeśli nie przekonuje nas bardziej wystrzałowa rozrywka możemy spróbować święcącego coraz większe triumfy…rzucania siekierą do celu. Możliwości jest wiele.

Zostań podróżniczką

Jeżeli znudziło nam się siedzenie w domu, możemy rozważyć poszerzanie naszych horyzontów podróżami. Nie muszą to od razu być wyprawy na koniec świata. Zainteresujmy się lokalnymi ciekawostkami i zaplanujmy weekend pełen atrakcji. Nie trzeba wybierać się do Ameryki, by zobaczyć Indiańską wioską. Możemy to zrobić także w Polsce. Takie miejsca jak Fort Wapiti na pewno skuszą miłośników westernów. Jeżeli jednak bliżej naszym zainteresowaniom w kierunku lokalnych tajemnic możemy ruszyć szlakami polskich… piramid. Na terenie naszego kraju jest ich co najmniej 7.

Zacznij gotować

Lubisz odkrywać nowe smaki? Spróbuj wprowadzić nieznane aromaty do swojej kuchni. Kulinarne eksperymenty nie muszą być naszą mocną stroną, by odkryć w sobie ducha Makłowicza. Kuchnia wegetariańska, świat włoskich makaronów, czy klasyczne smaki stołówki? Nieważne, w której z nich chcemy zamieszać. Zaprośmy znajomych na wspólne lepienie pierogów przy sezonie ulubionego serialu lub urządźmy wieczór z degustacją własnoręcznie przyrządzonych potraw. Pamiętajcie, że we własnej kuchni jesteśmy szefami. Metodą prób i błędów odkrywajmy własne smaki i radość gotowania. A przede wszystkim… jedzenia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here